Tajný lék, který máme stále u nosu: geranium je víc než krásná květina

Tajný lék, který máme stále u nosu: geranium je víc než krásná květina

Rostlina s názvem geranium se nachází téměř v každém domově. Naše babičky používaly tuto rostlinu nejen jako dekoraci, ale také pro léčebné účely. Lidová moudrost byla v tomto případě potvrzena i vědeckým výzkumem. Geranium má protizánětlivé, antibakteriální a jiné pro tělo prospěšné vlastnosti.

Více než dekorativní rostlina

Citrusová vůně gerania se rozšířila do více než jednoho domu, jakmile někdo onemocněl. Stačí jemně třít stálezelené listy a nosní dírky hned zachytí charakteristické aroma. Naši předkové s touto rostlinou léčili řadu nemocí horních cest dýchacích, kožních problémů a ušních infekcí. Tato rostlina má stálezelené listy ve velmi charakteristickém tvaru.

Geranium nemá žádné speciální požadavky na pěstování. Toleruje sucho lépe než nadměrnou vlhkost. Může být proto dobrou volbou těch, kteří někdy zapomenou zalévat rostliny. Geranium má rádo jasná a slunečná místa, takže parapet okna směřujícího na jih mu poskytne ideální podmínky pro růst.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí lékárnička

Největší vzácností jsou listy rostliny, které obsahují řadu éterických olejů. Olej získaný z listů má největší léčivou sílu. Vědecká pozorování potvrdila mnohé léčivé schopnosti. Jedná se například o protizánětlivé, antibakteriální, antivirové, protiplísňové účinky a schopnost zmírnit bolest. V závislosti na nemoci, kterou chcete léčit, můžete použít olej nebo čerstvé listy.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna sklenice zázračné tekutiny po ránu probudí líný metabolismus znovu k životu

Využít geranium můžete při akutním zánětu středního ucha, na bolesti v krku, při infekcích v ústech, při špatném dechu, při infekcích horních cest dýchacích, při bolestech hlavy i revmatických bolestech. Také vám tato rostlina dokáže pomoci s alergickými kožními reakcemi, které se objeví na kůži po kousnutí hmyzem, při nervové stimulaci, chronickém stresu a problémech s nespavostí. Čerstvé listy rostliny jsou účinným lékem na bolest uší.

Zdroj: https://www.indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/geranium
Přidat na Seznam.cz