Čistič oken nahradí prostředek na podlahu nebo nádobí. Jeho složení není agresivní

Čistič oken nahradí prostředek na podlahu nebo nádobí. Jeho složení není agresivní

Vrhli jste se na jarní čištění a najednou jste si všimli, že vám došly čisticí prostředky? Místo toho, abyste běželi do obchodu, sáhněte do skříněk. Pokud je v nich čistič na okna, můžete nákup odložit. Ukazuje se, že čistič oken může účinně nahradit různé čisticí prostředky.

Čistič oken se postará o vaši podlahu

Způsob, jakým můžete použít tuto tekutinu k čištění oken, závisí na chemickém složení přípravku. Většina z těchto typů opatření skvěle nahradí přípravky na čištění podlahy. Okenní tekutina vám pomůže obnovit záři podlahových panelů, laminovaných povrchů a podlah z PVC. Chcete-li si podlahu umýt, nalijte trochu čističe skla do kbelíku s vodou a umyjte podlahu touto směsí.

Mohlo by vás zajímat:  Cibulový postřik sníží množství klíšťat na zahradě

Díky tomu obnovíte její lesk a osvěžíte vzhled panelů. Můžete také přímo stříkat podlahu nebo nábytek a utírat ji vlhkým hadrem. Čisticí tekutina na okna vám pomůže také při péči o kuchyňské desky, povrchy potažené lamináty nebo plastový zahradní nábytek. Pomocí této přípravy obnovíte jejich nádheru a dodáte jim nový vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Další čisticí možnosti

Pokud vám došlo čistidlo na podlahy, není to žádný problém. Namísto speciální přípravy můžete použít čistič na okna. Chemické složení činidla je dobré pro mastné skvrny na površích. Zároveň tekutina pro čištění oken neobsahuje abrazivní částice, které by mohly poškrábat povrch podlahy. Tekutinu na čištění oken můžete využít ještě několika způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Koberce vyčistí citron se solí nebo jedlá soda s octem

Pokud vám došla tekutina na mytí nádobí, můžete ji také úspěšně nahradit čističem na okna. Činidlo, které je vhodné pro mírné nečistoty a mastné skvrny, z něj činí dobrou alternativu, pokud vám dojde tekutina na mytí nádobí doma. Nezapomeňte nádobí ale dobře oplachovat, aby na něm nezůstaly žádné zbytky tekutiny.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/13-other-things-you-can-clean-with-glass-cleaner/
Přidat na Seznam.cz