Kvalita vzduchu je důležitá pro zdraví i pohodu. Vyčistit domácí ovzduší lze několika způsoby

Kvalita vzduchu je důležitá pro zdraví i pohodu. Vyčistit domácí ovzduší lze několika způsoby

Kvalita vzduchu velmi ovlivňuje nejen naše zdraví, ale také činnost mozku. Největší města jsou bohužel zasažena hlavně smogem, který je trápí především v zimním období. I v menších městech ale můžete sledovat, jak se vzduch mění. Smog je nebezpečný hlavně pro astmatiky, ale rozhodně by ho neměli brát na lehkou váhu ani zdraví lidé.

Poradíme, jak si v místnosti vyčistit vzduch

Jestli v místě vašeho bydliště také bojujete s nedostatkem čerstvého vzduchu, budete si muset poradit s tím, jak ho vyčistit alespoň doma. Větrání není vhodné, protože smog se dostane do domácnosti a stejně ho doma budete muset vyčistit. Pomoci si můžete například rostlinami, které vzduch osvěží a vtáhnou do sebe škodlivé látky, které nejsou dobré pro naše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Schnutí listů pokojových rostlin může mít několik příčin. Správná prevence mu dokáže předejít

Další možností je koupě čističky vzduchu. Je to sice větší investice, ale rozhodně se vyplatí, především v zimním období. Koukejte na její parametry, protože jinou budete potřebovat na malou místnost a jinou zase na obrovský dům. V takovém případě jich bude potřeba dokonce několik, aby byl vzduch čistý opravdu všude.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalitu vzduchu ovlivňujte čistota

Smog není jediným činitelem, které ovlivňuje kvalitu vzduchu u vás doma. Tím dalším je prach, který musíte pravidelně odstraňovat nejen z nábytku, ale také květin. Jestli tedy chcete doma dýchat svěží vzduch, pravidelně uklízejte. Snížíte nejen množství prachu, ale také alergenů, které mohou způsobit dýchací problémy. A jestli chcete mít doma opravdu útulno, pořiďte si osvěžovače vzduchu nebo difuséry.

Mohlo by vás zajímat:  Neustále zamlžená okna v zimě jsou problém, který má úplně jednoduché řešení

Příjemnou vůni a celkově atmosféru dodají nejen svíčky, které jsou mnohdy nebezpečné, pokud máte zvířata a děti, ale také difuséry nebo jiné předměty. Oblíbeným je aromaterapeutický krb, do kterého můžete nakapat esenciální olej. Některé z nich mají i dezinfekční účinek a vyplatí se je vyzkoušet. I návštěva pak ocení, že doma máte krásný a voňavý vzduch!

Zdroj: https://www.accuweather.com/en/health-wellness/six-ways-to-keep-your-homes-air-clean-this-winter/653387
Přidat na Seznam.cz