Svěží vůni domova nic nenahradí. Existují ale šetrnější metody než používání chemických osvěžovačů

Svěží vůni domova nic nenahradí. Existují ale šetrnější metody než používání chemických osvěžovačů

Výrobky, které najdete doma, v mnohém nahradí nejen čisticí prostředky, ale také chemikálie, které většinou využíváme na osvěžení vzduchu v domácnosti. Používejte takové metody, které nebudou ubližovat lidem ani přírodě, a přitom provoní byt nebo dům.

Do filtru vysavače můžete přidat oblíbený éterický olej

Během vysávání domácnosti můžete osvěžit těžký vzduch. Stačí přidat do filtru vysavače několik kapek éterického oleje. Oblíbené jsou růže, jasmín nebo citron, ale na výběr máte mnoho vůní. Olej můžete také přidat při utírání prachu do vlhkého hadříku. Osvěžíte tím všechny prostory a o vůni už se nemusíte starat.

Mohlo by vás zajímat:  Vonné svíčky patří mezi oblíbené doplňky. Je třeba vybírat je dobře

Pomoci může také levandule, která se většinou dává do šatních skříní, kde osvěžuje oblečení. Stačí vložit několik lžic sušených květů do látkového pytlíku. Levanduli můžete smíchat s květy růže, heřmánku nebo měsíčku. Všechny tyto byliny přirozeně provoní místnost. Navíc pomocí levandule můžete odpudit také nepříjemný hmyz. Zkuste použít éterický olej s vůní levandule, která podpoří samotný účinek rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a soda zbaví domov nepříjemných pachů

Jednou za 14 dní byste ledničku měli umýt vodou s octem. Ten nejen dezinfikuje, ale také odstraňuje zápach. Zelí, klobásy nebo zrající sýry byste měli skladovat v dobře uzavíratelných nádobách. Můžete do lednice postavit misku s jedlou sodou nebo práškem do pečiva, protože oba produkty dobře absorbují pachy. Použít můžete také kávovou sedlinu, kterou nejdříve usušte a poté dejte do lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Aby digestoř dobře fungovala, je třeba udržovat ji čistou. Ty nejlepší prostředky stojí pár korun

Ocet se často používá místo pracího prostředku, protože dobře odstraňuje skvrny, neutralizuje pachy a dezinfikuje. Můžete ho použít také na čištění bubnu pračky, který vlivem špinavého prádla dostává zabrat a postupem času už nemusí vonět. Stačí nalít do bubnu celou lahev octa a zapnout pračku na nejvyšší teplotu a delší program. Na nepříliš voňavé boty můžete použít citrusovou kůru, stejně jako jedlou sodu, kterou nasypte například do starých ponožek a na celou noc vložte dovnitř bot.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/delhi-air-pollution-6-natural-ways-to-purify-air-at-home-1253794
Přidat na Seznam.cz