Washing Mashines Appliance Store

Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

Pračka je nedílnou součástí naší domácnosti. Nikdo z nás ji nechce měnit častěji, než je nutné. Proto musíte investovat do modelu, který vám bude dokonale vyhovovat a zároveň vydrží po mnoho let. Dnes vám doporučíme několik praček, které jsou mezi lidmi velmi oblíbené a hodně prodávané. Jejich kvalita je vysoká a zároveň je najdete za příjemné ceny.

Nejlepší varianta pro každého

Nejoblíbenějším modelem je v roce 2023 pračka od značky Whirlpool. Nejlepší pračka je s označením FFS 7259 B EE. Můžete ji naplnit až 7 kilogramy prádla. Nabízí všechny běžné funkce, moderní technologie praní i velmi výkonný motor. Na energetickém štítku se skrývá pod písmenem B, takže je stále velmi výhodná i z pohledu energií. Mezi další populární značky a modely patří:

  • Samsung WW90TA046AE/LE,
  • LG FA94V5UVW0,
  • Beko WUE 6511 BS a mnoho dalších.
Mohlo by vás zajímat:  Rostliny interiér zútulní, zároveň se postarají o čistý vzduch zbavený nebezpečných toxinů

Nejlepší úzká pračka

V posledních letech jsou velmi oblíbené úzké pračky, které mají na šířku 60 cm, ale hloubku pouze do 50 cm. Ušetří tak v domácnosti hodně místa. Nejlepší slim pračka letošního roku je Beko WTE9744N. Její energetická třída je A, tedy velmi ekonomická. Na trhu ji najdete v cenovém rozpětí od 10 tisíc do 15 tisíc korun.

Nejvyšší kvalita za dobré peníze

Chcete si užít kvalitní a spolehlivou pračku, ale zároveň nemáte nekonečný rozpočet? Nemusíte si zoufat. Nejlepší pračka do 10000 korun vám bude sloužit stejně dobře jako její dražší alternativy. V tomto případě se podívejte na značky, jako je Beko, Whirlpool nebo Hoover, které nabízí velmi kvalitní a zároveň poměrně levné modely praček.

Mohlo by vás zajímat:  Pokoj pro batole má četná specifika. Chyby při zařizování mohou vytvořit i nebezpečné místo

Nejlepší pračka se sušičkou

Hodně lidí chce ušetřit místo a zároveň si užít funkce sušičky. Proto si můžete pořídit pračku i sušičku v jednom. Je to velmi výhodná a pohodlná možnost pro váš domov. Podle recenzí je nejlepší pračkou se sušičkou Beko HTE 7616 X0, která stojí kolem 10 tisíc korun. Jako další je oblíbená značka Haier, LG nebo Candy.

Jak vybrat tu spolehlivou pračku do svého domova?

Cena samozřejmě není jediným rozhodujícím parametrem, na který byste se měli dívat. Recenze vám hodně napoví, jestli daný model stojí za koupi. Stále se ale musíte dívat hlavně na velikost pračky, velikost bubnu (kolik kilogramů prádla můžete vyprat) a samozřejmě také spotřeba vody a energie. Stále platí, že se můžete řídit podle energetického štítku (A i B jsou nejlepší volbou).

Mohlo by vás zajímat:  Zdánlivě bezpečné předměty se mohou proměnit ve smrtící hrozbu. Tyhle věci do dětských rukou rozhodně nepatří!

Máte-li pračku v kuchyni nebo blízko ložnice či obývacího pokoje, měla by vás zajímat také hlučnost (ideálně do 50 dB). A nejdůležitější částí při výběru budou zajisté funkce a programy. Dnešní technologie umožňují i programy na prádlo od zvířecích chlupů, velmi znečištěné prádlo, ekologické programy a mnoho dalších. Záleží pouze na tom, co od své pračky očekáváte. Podívejte se na recenze a projděte základní parametry. A nikdy při nákupu neuděláte chybu!

Přidat na Seznam.cz