Netrapte se mytím koupelny celý den. Díky šikovným trikům bude během chvíle zářivě čistá

Netrapte se mytím koupelny celý den. Díky šikovným trikům bude během chvíle zářivě čistá

V koupelně se zdržujeme během celého života několikrát denně. Měla by se udržovat pravidelně čistá, to ale znamená nekonečný úklid. Mohou se ucpat odtoky, vzniknout plíseň, vlhkost z horké vody může znamenat, že se budou postupem času odlepovat kachličky. Jestli si chcete ulehčit práci, můžete vyzkoušet naše metody, díky kterým bude úklid koupelny snadnější.

Koupelna je plná různých nečistot

Na zrcadle se mohou vytvořit pruhy, které se jen těžko odstraňují. Stačí ale smíchat jedlou sodu s peroxidem vodíku, nastříkat na zrcadlo a rázem bude po problému. Použít můžete také krém na holení, zrcadlo vyleštěte a po horké sprše nebudete mít s pruhy problém. Namáhavé může být i čištění vany. Také v tomto případě pomohou domácí prostředky, které stačí smíchat.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odtok ve dřezu vyřeší jedlá soda nebo aspirin

Tentokrát použijte vinný ocet, alkohol a vodu. Všechny přísady přilijte do čtyř litrů teplé vody. Směs můžete nanést na špinavá místa, nechte působit asi 15 minut a nakonec opláchněte. Budete možná překvapeni, jak čistá poté bude vaše vana. I toaletu je nutné pravidelně umývat, protože se v ní usazuje spousta bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí prostředek na toaletu? Zkuste ústní vodu

Ač se to zdá neuvěřitelné, na čištění toalety můžete vyzkoušet obyčejnou ústní vodu. Ta je plná látek, které ničí bakterie, a navíc je mnohem účinnější než tradiční mýdlo na ruce. Ústní vodu můžete naředit vodou, nanést do toalety, nechat působit 30 minut a následně vydrbat kartáčem.

Mohlo by vás zajímat:  Kostky ledu jsou úžasné nejen do nápojů, skvělou službu prokážou i jinde

Snadno můžete vyčistit také dlaždice a kachlíky v koupelně. Na ně použijte zubní pastu nebo již zmíněnou ústní vodu. Dalším problémem je rez. Ta se snadno vytvoří, ale těžší je ji odstranit. Rezavá místa můžete posolit, následně otřít hadříkem a nakapat na ně šťávu z citronu. Ta bude se rzí reagovat, sůl zase absorbuje skvrny. Pokud roztok necháte působit celou noc, účinek bude o to silnější.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/cleaning/10-bathroom-cleaning-tips-and-tricks/
Přidat na Seznam.cz