Sušit prádlo nebo ručníky na topení je nejlepší cesta k problémům, které nikdo zažít nechce

Sušit prádlo nebo ručníky na topení je nejlepší cesta k problémům, které nikdo zažít nechce

Mnoho lidí si myslí, že pokud na topení položí své oblečení, bude rychleji suché. Kvůli tomu si někteří také topení pořizují, protože mají málo místa a potřebují, aby prádlo bylo suché rychleji a mohlo se vyprat další. Bohužel tím, že dáváme ručníky nebo jiné oblečení na topení, si moc nepomůžeme – naopak. Není to vhodné, protože tím budeme trpět nejen my, ale také naše peněženka.

Proč se nevyplatí oblečení sušit na topení?

Ručníky nebo i jiné prádlo sice na topení sušit můžete, ale rozhodně se nevyplatí ani z finančního, ani jiného hlediska. Tím, že topení zahltíte mokrým oblečením, se může stát, že se vlhkost vzduchu v místnosti zvýší, a tím pádem hrozí vznik plísní, kterých se pak budete jen těžko zbavovat. Pokud přeci jen musíte mít oblečení na topení, tak alespoň pravidelně větrejte, abyste vzniku plísní zamezili.

Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte nový život starému nábytku a vytvořte si doma stylový retro kousek

Není to ale jediný důvod. Oblečením totiž zamezíte proudění teplého vzduchu do místnosti, místo toho se bude dostávat pouze do oblečení. Stane se tak, že i když topíte naplno, bude vám zima. Možná si ještě přitopíte, což pak pocítíte především na penězích, které zaplatíte navíc. Navíc tím, že dáte oblečení na topení, riskujete, že se zase ušpiní, protože málokdo topení důkladně čistí.

Zdroj obrázku: Freepik

Alergeny se do vzduchu dostanou snadněji

Kolem radiátoru by měl proudit teplý vzduch, který ohřívá celou místnost. Není tak vhodné ho mít plný oblečení, ručníků nebo osušek. Navíc jestli máte topení v koupelně, můžete tím jen zvýšit vlhkost, která je v koupelně už tak na vysoké úrovni. Často se pak rosí zrcadla nebo stěny u sprchového koutu. Rozvoj bakterií a plísní pak nastane velmi rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Před odjezdem na dovolenou je třeba dobře zabezpečit byt

Vlhkost poznáte podle zatuchlého zápachu, který se může objevit kdekoliv, kde sušíte prádlo na topení a zároveň je v místnosti vlhký vzduch. Ručníky přeci jen raději dejte na sušák, který rozložte doprostřed místnosti nebo investujte do sušičky prádla, která vám je také změkčí a krásně provoní.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/news/a559869/you-should-not-hang-your-clothes-on-radiators-health-warning/
Přidat na Seznam.cz