Domácí tablety do myčky jsou levné a ekologické a hodí se nejen k mytí nádobí

Domácí tablety do myčky jsou levné a ekologické a hodí se nejen k mytí nádobí

Domácí tablety do myčky mají spoustu výhod. Nejen že nemusíte nikam do obchodu pro drahé tablety, ale navíc je můžete použít také na jiné účely, než je pouze mytí nádobí. Hodí se například na úklid sprchového koutu nebo k vyčištění trouby. Můžete počítat s jejich širokým využitím, navíc náklady na výrobu tablet nejsou vysoké a vy ušetříte i stovky korun ročně.

Jak můžete tablety do myčky aplikovat?

Tablety do myčky budete mít hotové během několika minut a zvládnou uklidit celou domácnost. Na čištění je můžete využít v houbičce, do které udělejte díru. Do té vložte tabletu, navlhčete ji a můžete s ní vyčistit celý sprchový kout. Můžete s tabletami také odmastit troubu. Stačí ji zapnout na 100 stupňů, nechat půl hodiny tabletu na plechu uvnitř a poté troubu otřít.

Mohlo by vás zajímat:  Smog ohrožuje naše zdraví nejen venku, ale i doma. Čistý vzduch zajistí několik metod

Hodí se také na praní záclon nebo ubrusů. Můžete ji hodit přímo do bubnu pračky nebo látky namočit v misce s vodou, do které dejte rozpustit tabletu. Z čeho si tedy tablety vyrobit? Potřebovat budete dva hrnky jedlé sody, hrnek soli, dva hrnky kyseliny citronové a hrnek vody. Postup je pak také velmi jednoduchý. Budete mít hotovo za pár minut a zásoby si můžete udělat velké.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodu si budete muset upravit

Jedlou sodu ještě před samotnou výrobou budete muset přeměnit na sodu kalcinovanou. Troubu si zapněte na 200 stupňů, na pekáč nasypte jedlou sodu, kterou potřebujete k výrobě tablet. Když se pak trouba zahřeje na správnou teplotu, dejte na hodinu do formy a poté vyndejte.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené těstoviny se připravují na tisíc způsobů. Skutečně dobře uvařit je umí však málokdo

Sodu pak smíchejte se solí a kyselinou citronovou. Dejte je do misky, zalijte vodou a zamíchejte směs, aby vznikla pasta. Vodu dávejte postupně, protože směs bude pěnit. Následně po zamíchání nalijte do formiček na led a dejte na půl hodiny stranou, aby tablety ztuhly. Poté už můžete tablety používat. Pokud je hezky zabalíte, můžete je také věnovat jako dárek.

Zdroj: https://www.goodto.com/home/cleaning-expert-reveals-how-you-can-make-your-own-dishwater-tablets-at-home-theyre-just-1p-572174
Přidat na Seznam.cz