Sůl škodí zdraví, lepší je ji využít jinak. Je skvělá v kosmetice i při řádění s dětmi

Sůl odpradávna patří mezi nejcennější suroviny. Jen málokdo ale zná její skutečný potenciál

Sůl byla dříve označována jako „bílé zlato“. Patřila mezi koření, které se těšilo velké oblibě, a využívala se několika způsoby. Historie ukazuje, že se používala nejen do pokrmů, ale lidé s ní velmi často platili. V současné době je její použití omezeno na kuchyň nebo kosmetiku, občas ji vidíme také ve stavařině.

Sůl můžete využít i nezvyklými způsoby

Jestli chcete poradit, jak využít sůl, přečtěte si následující řádky. Můžete s její pomocí prodloužit životnost žlutého sýra, vyčistit vodní kámen nebo osvěžit vybledlé barvy. Sůl můžete použít na žlutý sýr. Stačí jen namočit ubrousek do vody se solí a obalit jím žlutý sýr. Tím zajistíte, že se na něm nevytvoří plíseň. Tento trik používají i výrobci sýrů po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství šéfkuchařů na rychlé oloupání vajec bylo odhaleno. Trik je pouze ve správné teplotě vody a rychlém pohybu

Můžete ji přidat také k ovoci a zelenině, aby se nekazily. Ještě před uvařením je můžete dát do mírně osolené vody. Brambory neztratí barvu, zeleninový salát si budete moci připravit už den dopředu a následně bude velmi chutný. Sůl můžete použít i v případě, že vám vzplane tuk na pánvi. Stačí jí jen posypat plameny.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl je skvělým prostředkem na odstraňování skvrn

Jestli máte na oblečení skvrny, i tady pomůže sůl. Nejlépe funguje na bílých látkách a snadno se díky ní zbavíte skvrn od vína nebo krve. Namočte oblečení do studené vody, přidejte sůl a několik minut počkejte. Následně dejte oblečení do pračky. Fungovat bude i na skvrny od potu. Jestli máte starší nábytek a potřebujete ho obnovit, použijte sůl. Smíchejte ji s vodou, abyste získali pastu, a otřete směsí nábytek. Až směs uschne, bude fungovat jako vosk na dřevo.

Mohlo by vás zajímat:  Vpusťte si do života tmu. Zachráníte si klidný spánek a opravdu si odpočinete

Sůl skvěle nahradí například čističe na žehličky nebo rychlovarné konvice. Stačí jí jen posypat žehlicí plochu a žehlit chvilku papír, dokud nebude plocha znovu hladká. Sůl zabrání tomu, aby žehlička nechávala skvrny na oblečení. Jedlá sůl pomůže i v kuchyni. Odstraní nepříjemný zápach z vašich rukou, například od česneku, cibule nebo ryb.

Zdroj: https://www.today.com/home/surprising-uses-salt-i220519
Přidat na Seznam.cz