Salt 3285024 1920

Sůl nad zlato. Zázračné účinky této suroviny se v domácnosti neztratí

Základní surovina jakékoliv kuchyně, bez které si život málokdo dokáže představit. Prospívá zdraví, ale její nadměrné množství může mít neblahé důsledky pro náš organismus. Jedná se totiž o velmi silnou přírodní látku. Jejích drsných vlastností ale můžeme využít při úklidu. Co sůl dokáže?

  • Vyčistí spálený hrnec.
  • Vyleští podlahu.
  • Pomůže s ucpaným odpadem.

Pryč s usazenými nečistotami

Podařilo se vám spálit hrnec a běžné mycí prostředky jsou na tuhle špínu krátké? Smaltované nádobí, nerezovou ocel nebo litinu vyčistí sůl. Nasypte ji na připálený hrnec, zalijte vodou a nechte působit do druhého dne. Pak přiveďte vodu k varu, po chvíli hrnec vylijte a zkuste jej umýt klasickou houbičkou. Uvidíte, že napálené nečistoty zmizí bez problému.

Mohlo by vás zajímat:  Hlávkový salát je v jídelníčku nepostradatelný, správně uskladněný vydrží déle čerstvý
Zdroj obrázku: Pixabay

Vzhledem k tomu, že sůl umí zatočit i s mastnotou, se hodí na čistění kuchyňské trouby. Mastné usazeniny sůl rychle absorbuje a jde tak o velmi jednoduchou metodu, jak docílit čistých spotřebičů. Stačí špinavá místa v troubě posypat dostatečným množstvím soli a zapnout ji. Když sůl zhnědne, jednoduše ji vytřeme houbičkou. Nakonec umyjeme roztokem teplé vody se solí a trouba je jako nová.

Postará se i o čisté podlahy

Až budete vytírat, zkuste náš jednoduchý a velmi užitečný tip: do kýble s teplou vodou přidejte zhruba půl sklenice klasické soli. Pak se pusťte do vytírání, jak jste zvyklí. Vyhněte se ale mramorovému povrchu, ten by sůl poškodila. Výsledek úklidu za pomoci soli vás nadchne: podlaha bude nablýskaná jako nikdy předtím!

Mohlo by vás zajímat:  Na sklenkách a hrníčcích často zůstavají odolné usazeniny, s pár triky ale zmizí
Zdroj obrázku: Pixabay

Poslední tip využijete, pokud se vám ucpe odtok umyvadla nebo kuchyňského dřezu. Připravte směs soli, jedlé sody a citronové šťávy. Doporučujeme množství zhruba půl sklenice každé ze zmíněných surovin. Směs nalijte do odtoku a zalijte konvicí vroucí vody. Za dvě hodiny propláchněte vodou z kohoutku a je hotovo.

Přidat na Seznam.cz