Spider 4478180 1920

Metody, které vystrnadí pavouky šetrně a k tomu provoní domov

I když jsou pavouci zdraví neškodní, někteří lidé se jich bojí. Právě v době, kdy je venku chladno, masivně migrují do domácností a hledají teplo. Všudypřítomné pavučiny však ve své domácnosti toleruje jen málokdo. Pokud nechcete pavouky zabíjet, ale ani nemáte chuť jim dělat azyl, budete pro to muset něco udělat, sami totiž neodejdou. Boj proti nim se může zdát zbytečný, ale pomocí několika ověřených metod se jich můžete zbavit efektivně – a hlavně na dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Je tapetování stále v kurzu?
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Udržujte pořádek a zbavte se i ostatního hmyzu

Pokud se chcete zbavit pavouků, je třeba udržovat pořádek v domácnosti. Je nutné často odstraňovat prach, drobky i pravidelně vynášet odpadky. Zbytky jídla pavouky přitahují a zvyšují pravděpodobnost, že se u vás doma usadí. Nezapomeňte také vyčistit všechna zákoutí a odstranit pavučiny. Zkontrolujte, zda ve vaší domácnosti není nějaký jiný hmyz, například ovocné mušky nebo moli. Pokud ano, rychle se jich zbavte, protože jsou přirozenou potravou pro pavouky a rychle se množí.

Mohlo by vás zajímat:  Plasty globálně zatěžují planetu. Každý přitom může jejich spotřebu zásadně snížit
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zablokujte jim cestu a používejte vůně, které nemají rádi


Pavouci se do domácností často dostávají otevřenými okny. Chcete-li se takové návštěvy vyvarovat, instalujte do vašich oken moskytiéry. Jedná se o efektivní způsob, jak zastavit i další hmyz, například asijské berušky, které se na podzim snaží ubytovat ve vašich pokojích.
Pavouci mají citlivý čich a některé pachy je dráždí. Pěstujte si na parapetu několik aromatických bylin, jako je levandule a máta peprná. Díky tomu se jim k vám nebude chtít. Můžete si také velmi snadno připravit zcela přírodní odpuzovač, který si rychle poradí s pavouky v domě:

  • Vyberte si éterický olej, například z čajovníku, levandule nebo citrusů. 
  • Naměřte několik kapek oleje do rozprašovače, přidejte vodu a trochu alkoholu a promíchejte.
  • Nastříkejte připravený prostředek do všech možných rohů.
Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte podzimní atmosféru svému domovu díky nové výmalbě nebo barevné tapetě

 I kdyby tento nápad proti pavoukům nefungoval, alespoň si provoníte domov.

 

Přidat na Seznam.cz