Střevní parazité nadělají v těle pořádnou paseku. Jejich napadení lze přitom jednoduše předejít

Střevní parazité nadělají v těle pořádnou paseku. Jejich napadení lze přitom jednoduše předejít

Střevní paraziti mohou narušit naši střevní mikroflóru a poškodit nejen naše střeva, ale celý trávicí systém. Mezi takové patří například lidská škrkavka, lamblie nebo tasemnice. Tito paraziti jsou velmi nebezpeční, protože mohou ovlivnit náš každodenní život. Existují pravidla, která byste měli dodržovat, jestli se s parazity nechcete vůbec setkat.

Jak snížit riziko napadení střevními parazity?

Tasemnice nebo i jiní paraziti se můžou objevit nejen u dětí, ale také u dospělých. Příčin může být hned několik, a proto je vhodné dodržovat pravidla, abyste udržovali v čistotě nejen sami sebe, ale hlavně také svou domácnost. Je nutné si pravidelně mýt ruce, omývat zakoupenou zeleninu nebo ovoce. Pozor si dávejte na syrové maso nebo ryby a nezapomínejte na pravidelnou výměnu ložního povlečení a praní matrace.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídlem je úplně zbytečné. Všechny zbytky se dají ještě zajímavě zužitkovat

Tam se mohou paraziti objevit velice často a bohužel to také velmi často ani nepoznáte. První příznaky, že v sobě máte parazity, mohou být následující: problémy s trávením, zácpa nebo naopak průjem. Měli byste vědět, jak se v takovém případě proti parazitům bránit. Existují totiž potraviny, které rádi nemají, a proto se budou vašim orgánům vyhýbat.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte svému tělu probiotika a prebiotika

Jestli se chcete vyhnout parazitům, měli byste jíst vyváženou stravu a také sportovat. Vhodné je vynechat jednoduché cukry, pšeničnou mouku a kravské mléko. Právě tyto produkty parazity přitahují a velmi snadno se může stát, že se ve vašem těle objeví. Již bylo dokázáno, že právě u takových lidí se paraziti vyskytují častěji než u těch, kteří jedí zdravě.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny

Tělu je pak vhodné dodávat různé doplňky nebo potraviny, které obsahují prebiotika a probiotika, která chrání střevní mikroflóru a střeva udržují v dobré kondici. Najdete je například v kefírech. Zkuste také brusinkovou šťávu, která bude parazitům vadit, nebo ostré koření.

Zdroj: https://oladoc.com/health-zone/6-powerful-anti-parasitic-foods/
Přidat na Seznam.cz