Tee 1740871 1920 1 718x450[1]

Čaj je dokonalý nejen k pití. Pomůže s úklidem, rostlinami i péčí o pleť

Čaj je druhým nejoblíbenějším nápojem ihned po vodě. Jedná se o nápoj, který zahřeje, uzdraví, a dokonce i osvěží. Zároveň může posloužit i na zahradě, v domácnosti nebo jako vhodný a bezpečný přípravek pro pleť. Znáte všechna využití čaje?

Zrcadlo se bude lesknout díky čaji

Možná se vám tento způsob zdá úsměvný, ale vyzkoušejte ho. Jediné, co musíte udělat, je uvařit silný čaj, ochladit ho a přelít do lahve s rozprašovačem. Čaj nastříkejte na zrcadlo a důkladně vyleštěte pomocí papírové utěrky. Můžete použít i čistý hadřík z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Oblak černých mušek vyděsí každého pěstitele pokojových rostlin. Skutečná hrozba se však skrývá pod zemí
Zdroj obrázku: Pixabay

Čaj pro čistý nábytek

Čaj může posloužit jako skvělý prostředek pro mytí nábytku. Stačí namočit hadřík do čaje a vyleštit nábytek. Tato metoda je nejvhodnější pro dřevěný nábytek z tmavého dřeva. Pokud byste čajem chtěli vyčistit například borovicový či smrkový nábytek, bohužel ztmavne. Tmavý nábytek ale rychle získá svou přirozenou a krásně tmavou barvu.

Čaj proti mšicím

Každý zahradník dobře ví, jaké to je, když krásné rostlinky nebo zeleninu napadnou mšice. Dokáží zničit listy i celou rostlinu, a to jistě žádný zahradník nechce. Zkuste opět uvařit silný čajový nálev, do kterého přidáte trochu octa a pár kapek mycího prostředku na nádobí. Nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na rostliny. Nanášejte tak dlouho, dokud mšice nezmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Milovníci vaření jistě ocení řadu kulinářských triků, které kuchtění usnadní a vylepší
Zdroj obrázku: Pixabay

Čaj na hnojení rostlin

Jestliže mají vaše rostliny potíže s růstem, poskytněte jim výživu pomocí čaje z kopřivy. Silný a vychlazený čaj z kopřiv přidejte do zálivky a máte hotovo. Již po několika dnech budou rostliny lepší a zdravější.

Čaj jako kosmetika

Možná jste si mohli všimnout, že v některých kosmetických přípravcích je obsažený i čaj. Nemusíte kupovat drahé krémy, stačí, když si doma uvaříte silný bylinkový čaj, a pokud máte kruhy pod očima, jistě se vám bude hodit. To stejné platí pro akné, kdy je ideální použít heřmánek. Nechte čaj vychladit, namočte do něj dva vatové tamponky a položte je na obličej. Stačí deset minut.

Zdroj: https://www.networx.com/article/49-uses-for-tea
Přidat na Seznam.cz