Parní sauna pročistí tělo a uvolní napětí. Její používání má však svá pravidla

Parní sauna pročistí tělo a uvolní napětí. Její používání má však svá pravidla

Parní sauna má mnoho příznivců a tělu může přinést mnoho prospěšných a relaxačních účinků. Horká pára čistí tělo od toxinů, posiluje dýchací ústrojí a vyhlazuje pokožku. Je důležité, abyste ji správně používali, protože jinak nedosáhnete výsledků, po kterých toužíte. Dnes se dozvíte, jak se připravit na čas strávený v parní sauně.

Proč chodit do parní sauny?

Parní sauna má velmi pozitivní vliv na mnoho částí našeho organismu, a proto ji mnoho lidí aktivně využívá. Parní sauna zklidňuje tělo tím, že pára a vysoká teplota uvolňují svaly a snižují hladinu stresu. Zároveň okysličují tělo a zlepšují průtok krve. Největším pozitivem je odstraňování toxinů, kvůli čemuž do sauny chodí většina lidí. Díky odstranění těžkých kovů a toxinů z těla můžete snížit riziko vzniku rakoviny a srdečních onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře ochucené karbanátky obyčejný pokrm zcela promění

Jak to udělat správně?

V první řadě se ještě před vstupem do sauny osprchujte. Díky tomu smyjete nečistoty a pot. Hygiena je důležitá, protože se jedná o společné prostory. Nedoporučuje se používat plavky, protože se přilepí na tělo a nebude to pro vás pohodlné. Vezměte si s sebou dva velké ručníky. Jedním zakryjte své tělo a druhý položte na lavici a sedněte si na něj.

Zdroj obrázku: Freepik

Parní saunu používejte na začátku jen jednou týdně a postupně frekvenci zvyšujte. Vaše tělo si na ni musí pomalu zvyknout. Po každých deseti minutách si udělejte pauzu a vyjděte na chvíli ven. Celý proces by neměl trvat více než hodinu a tuto dobu můžete prodlužovat až po nějaké době, jakmile si vaše tělo dostatečně zvykne na vliv tepla a páry.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí tablety do myčky jsou ekologické, levné a všestranné

Co dělat po skončení procedury?

Po použití sauny si dejte vlažnou sprchu, abyste znovu odstranili přebytečný pot z těla. Potom použijte ledové kostky k ochlazení těla. U sauny by se měly nacházet ve speciální krabičce. Začněte u nohou a pomalu postupujte nahoru směrem k srdci. Díky tomu se vyhnete teplotnímu šoku a stabilizujete tělesnou teplotu. Nezapomínejte také na důkladnou hydrataci, jinak se nebudete cítit dobře.

Zdroj: https://chuzefitness.com/blog/7-benefits-of-using-a-steam-room/
Přidat na Seznam.cz