stack-cinnamon

Hraboše ze zahrady pomůže vyhnat aroma skořice

Hraboš, který svými nadzemními kopci hlíny připomíná chování krtka, dokáže na zahradě nadělat velké škody. Živí se výhonky, kořeny ale také kůrou mladých rostlin a keřů. Bohužel většina repelentů nebo způsobů, jak se zbavit tohoto nezvaného hosta, nebývá příliš humánní. Proto použijte sílu přírody, která vás zbaví škůdce jednou provždy.

Zbavení se hraboše

Tento malý, nenápadný tvor dokáže na zahradě způsobit nenapravitelné škody. Nejen konzumací mladých rostlin, ale i kopáním dlouhých tunelů může poškodit podzemní části rostlin. Použití chemikálií by však mělo být vždy až poslední volbou. Chemické prvky obsažené v těchto repelentech mohou poškodit nejen půdu, ale mohou také ublížit užitečnému hmyzu a hlavně domácím zvířatům.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro perfektní grilování: dobře rozžhavené uhlíky a správná marináda jsou základ

Můžete také použít zvukové odpuzovače, které se staly účinným spolubojovníkem i proti krtkům. Je to také jedna z humánnějších možností, jak se zbavit škůdců, avšak někteří lidé si začali následně stěžovat, že zvuk, který vydávají, je otravný, a tak museli odpuzovač vypnout. Jako první vždy vyzkoušejte přírodní způsoby zbavení se hrabošů. Použít lze silné pachy, které tato zvířata nemají ráda. Jako první vyzkoušejte česnek nebo aromatickou skořici.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice nejen k jídlu

Hraboši nemají rádi intenzivní vůně. I když nám se může zdát skořice příjemná a voňavá, tito škůdci se jí vyhýbají velkým obloukem. To je však pro zahrádkáře jen velká výhoda. Použití tohoto oblíbeného koření je navíc velmi jednoduché. Jeho aplikace se však doporučuje jen během slunečného počasí, protože déšť by mohl její účinky snížit, nebo úplně zničit.

Mohlo by vás zajímat:  Nádobí z myčky už vždy jen suché. Trik s ručníkem vás dostane svou jednoduchostí

Jednoduše vložte tyčinku skořice do nory nebo vykopaného tunelu hraboše. Použít můžete i mleté koření, které jednoduše nasypte do otvoru, který vznikl činností hraboše. Následně vám stačí zkontrolovat, zda aktivita hraboše přestala nebo se přesunul na jiné místo. Postup opakujte až do té doby, než se hraboše zbavíte úplně.

Zdroj: https://pestpointers.com/7-things-that-voles-hate-and-how-to-use-them/
Přidat na Seznam.cz