Lemons 2039830 1920

Citron v kuchyni už je stará věc, pozvěte ho do ložnice a budete překvapeni

Věděli jste, že někteří lidé nechávají citron v ložnici? Vážně si z vás neděláme legraci. Vězte, že k tomu tito lidé mají dostatek dobrých důvodů. Možná vás přesvědčíme o tom, že je to dobrý nápad a již dneska to zkusíte také. Ukazuje se totiž, že citron není užitečný pouze v kuchyni. Jaké výhody přináší citron v ložnici? 

Účinky citronu

To, že citron je velice zdravé ovoce, víme všichni. Obvykle o něm mluvíme v souvislosti s vitamínem C, a má to dobrý důvod: citron je na tento vitamín opravdu bohatý. Kromě vitamínu C obsahuje i spoustu dalších antioxidantů. Ty se vyznačují tím, že dokážou odstranit potenciálně škodlivé volné radikály z těla, a tím předejít celé řadě onemocnění – od zánětů až po rakovinu.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní spánek zajistí pouze vhodná matrace. Faktorů při výběru je několik
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomáhá usnout

Nejenže je citron zdravý, navíc také krásně voní. Pokud máte problém se zápachem v ložnici nebo i jiné místnosti, nechte tam rozpůlený nebo na plátky nakrájený citron. Možná už znáte trik, ve kterém se rozpůlený citron nechává v lednici, aby pohltil nepříjemné pachy? Je k tomu dobrý důvod. Ale ani toto není všechno. Citron nám může pomoci usnout. Nakrájejte jej na plátky a posypte mořskou solí. Dejte si to na noční stolek a uvidíte, že usnete rychleji, než obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Usnadněte si úklid pomocí moderní čistící techniky!

Posila imunitního systému

Rovněž stojí za to vypít ráno sklenici vlažné vody s citronem a zázvorem, abyste si zlepšili imunitu a urychlili proces hubnutí. Vaše střeva vám za to určitě poděkují, protože pomůžete trávení a vyplavení toxinů z těla.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mějte citrony vždy po ruce

Jak vidíte, citron je univerzální ovoce, které může být užitečné jak v kuchyni, tak v ložnici. Navíc může mít zajímavé využití také v koupelně – pomocí citronové šťávy můžete odstranit celou řadu různých povrchů, například těch chromovaných. Citron můžete použít také při čištění dřezu. Pomůže odstranit nevzhledný sediment a místnost krásně ovoní.

Přidat na Seznam.cz