Tiny house může splnit sen o vlastním bydlení každému

Tento velký převrat v oblasti bydlení k nám přišel z Ameriky. Lidé tam po takovém řešení sahali v dobách častých přírodních katastrof a v období hospodářské krize. Je to ideální a ještě k tomu levná volba pro mladé lidi pro jejich první vlastní bydlení.

Výhody jednoznačně převyšují nevýhody

Základy se většinou staví na podvozcích s koly, takže jsou to v podstatě mobilní domy. Tím pádem ke stavbě nepotřebujete stavební povolení. Stačí koupit pouze pozemek a můžete bydlet. Díky kolům můžete dům také přesouvat, jak a kdy se vám zachce. Oproti karavanům může být sice vyšší, ale stále se vejde do rozměrů přívěsu, takže není nadrozměrným nákladem.

Když vybíráte přírodní materiály, jako například lněnou nebo konopnou izolaci, dřevovláknité desky, jílový nátěr a podobně, máte dům šetrný k přírodě. Kvůli nízkým finančním nákladům na stavbu nemusíte sahat ani po vysoké hypotéce a zbytečně se zadlužovat na dlouhá léta. Jednou a možná jedinou nevýhodou může být pro některé lidi stísněnost prostoru. V domečku se tak nacházejí jen opravdu potřebné věci, což někomu nemusí vyhovovat.

Mohlo by vás zajímat:  Těmto hřbitovním kráskám to sluší i ve váze na okně. Chryzantémy dokážou dělat radost dlouhé týdny
Zdroj obrázku: Freepik

Moderní boom zasáhl i naše končiny

V posledních letech se tiny domy těší velké oblibě po celém světě. Několik takových staveb můžeme najít dokonce u nás. Díky tomu můžeme takový projekt realizovat pod dohledem odborníků. Základem takového domu je dobrý a přesný projekt. Následně se realizuje již samotná stavba. Dům si můžete postavit svépomocí nebo si na pomoc zavolat firmu. Ta vám dům postaví přímo na klíč.

Mladým lidem takové bydlení dává věci, které v dnešní době vyhledávají. Jako například svobodu, volnost a soběstačnost. Dům si můžete postavit úplně na samotě mimo civilizaci, a tak se přiblížit životnímu stylu, jak kdysi žili naši předkové. Představa takového bydlení se ale nemusí zamlouvat všem. Přece jen jde v podstatě o druh kočovného života. Ale někdo jiný v tom zase může nalézt krásu v jednoduchosti a nelpění jen na materiálních věcech.

Zdroj: https://abcnews.go.com/Business/living-tiny-home-benefits-drawbacks/story?id=17742823
Přidat na Seznam.cz