Tiny house může splnit sen o vlastním bydlení každému

Tiny house může splnit sen o vlastním bydlení každému

Tento velký převrat v oblasti bydlení k nám přišel z Ameriky. Lidé tam po takovém řešení sahali v dobách častých přírodních katastrof a v období hospodářské krize. Je to ideální a ještě k tomu levná volba pro mladé lidi pro jejich první vlastní bydlení.

Výhody jednoznačně převyšují nevýhody

Základy se většinou staví na podvozcích s koly, takže jsou to v podstatě mobilní domy. Tím pádem ke stavbě nepotřebujete stavební povolení. Stačí koupit pouze pozemek a můžete bydlet. Díky kolům můžete dům také přesouvat, jak a kdy se vám zachce. Oproti karavanům může být sice vyšší, ale stále se vejde do rozměrů přívěsu, takže není nadrozměrným nákladem.

Mohlo by vás zajímat:  Při renovaci bytu se vyplatí postupovat podle přesně navrženého plánu

Když vybíráte přírodní materiály, jako například lněnou nebo konopnou izolaci, dřevovláknité desky, jílový nátěr a podobně, máte dům šetrný k přírodě. Kvůli nízkým finančním nákladům na stavbu nemusíte sahat ani po vysoké hypotéce a zbytečně se zadlužovat na dlouhá léta. Jednou a možná jedinou nevýhodou může být pro některé lidi stísněnost prostoru. V domečku se tak nacházejí jen opravdu potřebné věci, což někomu nemusí vyhovovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Moderní boom zasáhl i naše končiny

V posledních letech se tiny domy těší velké oblibě po celém světě. Několik takových staveb můžeme najít dokonce u nás. Díky tomu můžeme takový projekt realizovat pod dohledem odborníků. Základem takového domu je dobrý a přesný projekt. Následně se realizuje již samotná stavba. Dům si můžete postavit svépomocí nebo si na pomoc zavolat firmu. Ta vám dům postaví přímo na klíč.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma nejsme v bezpečí. Znečištěný vzduch je katastrofa pro zdraví, řešením jsou rostliny

Mladým lidem takové bydlení dává věci, které v dnešní době vyhledávají. Jako například svobodu, volnost a soběstačnost. Dům si můžete postavit úplně na samotě mimo civilizaci, a tak se přiblížit životnímu stylu, jak kdysi žili naši předkové. Představa takového bydlení se ale nemusí zamlouvat všem. Přece jen jde v podstatě o druh kočovného života. Ale někdo jiný v tom zase může nalézt krásu v jednoduchosti a nelpění jen na materiálních věcech.

Zdroj: https://abcnews.go.com/Business/living-tiny-home-benefits-drawbacks/story?id=17742823
Přidat na Seznam.cz