Papirove Uterky3

Mít doma jen jednu roli papírových utěrek je chyba. V mnoha situacích jsou nejlepší řešení

Papírový ručník je skvělou volbou pro úklid kuchyňské linky i jiných povrchů. Existuje ovšem mnoho způsobů, jak ho naplno využít. Dnes se podíváme na několik triků, jak můžete tento jednoduchý produkt využít mnohem více a neobvykle. Váš domov díky tomu bude krásnější a úklid snadnější. Některé triky jsou tak jednoduché, že se budete divit.

Pomoci může s cukrem i při vaření

Možná vás to překvapí, ale papírové ručníky obnoví jemnost hnědého cukru, ve kterém se vytvořily hrudky. Nasypte cukr do uzavíratelné nádoby, vložte tam kousek papírového ručníku a čekejte. Tento materiál pohlcuje vlhkost, která způsobuje hrudky, a již během dalšího dne budete mít cukr opět nádherně hladký.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si za málo peněz vyčarovat dům snů? Využijte snadno dostupných slev
Zdroj obrázku: Freepik

Stejně tak je můžete využít při vaření vývaru. Odstranit s nimi můžete přebytečný tuk, který by vám nemusel dělat úplně dobře, kdybyste ho snědli. Cedník přikryjte papírovou utěrkou (ideálně ve dvou vrstvách) a nalijte vývar. Pod cedníkem musíte mít samozřejmě hrnec, do kterého vývar přecedíte. Přebytečný tuk zůstane v cedníku.

Čistí kukuřici a zabraňuje korozi

Kupujete nebo dostáváte kukuřici v klasu? Pokud ano, tak vás jistě otravují chloupky, které se na něm nachází. Máme pro vás jednoduché řešení. Papírovou utěrku trochu navlhčete vodou a vetřete jej do kukuřičného klasu. Chloupky se přilepí na mokrou utěrku a vy budete mít nádherně čistou kukuřici, která bude připravená ke konzumaci.

Mohlo by vás zajímat:  Radiátor nastavený na správný stupeň zajistí efektivní vytápění
Zdroj obrázku: Freepik

Máte doma litinové pánve nebo hrnce? Jistě máte potíže s korozí, který se na nich tvoří. Kouzlo přitom není v samotném mytí nádobí, ale v jeho skladování. Po umytí nádobí vložte mezi hrnce nebo pánve vrstvu papírových ručníků a až poté je ukliďte do skříně. Tento základní kuchyňský produkt bude absorbovat vlhkost, která přispívá k rezivění, a budete mít vždy krásné hrnce a pánve jako nové. Jak vidíte, stačí jen pár snadných triků a budete mít hned lepší domov i život.

Zdroj: https://successfulhomemakers.com/17-uses-for-paper-towels/
Přidat na Seznam.cz