Beautiful Close Up Shot Pigeon Outdoors With Green Blurry Background

Ochránit balkon před holuby pomůže síť, specifické pachy nebo speciální dekorace

I když se může zdát, že holubi jsou pěkným zkrášlením města, není to docela tak. Bohužel tito ptáci rozšiřují velké množství nemocí, které jsou pro lidi nebezpečné, a navíc dokážou způsobit pořádný nepořádek. Pokud jste si všimli, že se u vás na balkoně začínají zabydlovat, nemilosrdně se jich musíte zbavit.

Nebezpeční ptáci

I když se to tak na první pohled nezdá, protože jsou holubi poměrně neškodní ptáci, bohužel jejich způsob života způsobuje, že přenášejí mnoho nemocí a parazitů. Odhaduje se, že s těmito ptáky je spojeno nejméně 60 infekčních chorob. Mezi nejnebezpečnější však patří klíště, které se živí krví holuba. Larvy tohoto klíštěte dokážou bez jídla přežít i rok a následně se mohou krmit lidskou krví, což vede k alergickým reakcím nebo limské nemoci.

Mohlo by vás zajímat:  Osvojte si 4 jednoduché triky v kuchyni a šetřete každý den peněženku i životní prostředí

Holuby však můžete z balkonu snadno odplašit. Zkuste například použít naftalen. Tito ptáci nenávidí jeho silný zápach. Uspořádejte několik kuliček v různých částech balkonu a vytvořte tím jednoduchou bariéru. Jako další vám poslouží obyčejná vůně do auta. Rozvěste pár kousků po balkoně. Nevýhodou těchto způsobů je, že nevydrží příliš dlouho a musíte je často obměňovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejúčinnější způsob ochrany

Mezi nejúčinnější způsoby určitě patří nainstalování ochranné sítě před holuby. I když může být tato metoda dražší, je nejúčinnější, protože je funkční po celý rok a nemáte s ní žádné další starosti. Ujistěte se však, že ji nainstalujete správně a nenecháte žádnou volnou mezeru. Pokud si na to netroufáte, můžete si na tento úkol zavolat i firmu, která se na takové sítě specializuje.

Mohlo by vás zajímat:  Praní záclon podpoří jejich odmočení a několik domácích prostředků

Pokud nemáte možnost takovou síť nainstalovat, zkuste další přírodní metody. Vyzkoušet můžete strašáka ve formě figuríny ptačího dravce. Stačí se podívat na parapety a balkony v městském prostoru a zjistit, že tuto možnost používá mnoho lidí. Pomoci vám mohou také lesklá CD. V současnosti používá CD jako nosič dat stále méně lidí. Takže často přistávají na balkonech, aby vystrašila holuby. Odrážejí sluneční světlo, což je rušivý signál pro ptáky a odrazuje je od návštěvy.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz