Beautiful Close Up Shot Pigeon Outdoors With Green Blurry Background

Ochránit balkon před holuby pomůže síť, specifické pachy nebo speciální dekorace

I když se může zdát, že holubi jsou pěkným zkrášlením města, není to docela tak. Bohužel tito ptáci rozšiřují velké množství nemocí, které jsou pro lidi nebezpečné, a navíc dokážou způsobit pořádný nepořádek. Pokud jste si všimli, že se u vás na balkoně začínají zabydlovat, nemilosrdně se jich musíte zbavit.

Nebezpeční ptáci

I když se to tak na první pohled nezdá, protože jsou holubi poměrně neškodní ptáci, bohužel jejich způsob života způsobuje, že přenášejí mnoho nemocí a parazitů. Odhaduje se, že s těmito ptáky je spojeno nejméně 60 infekčních chorob. Mezi nejnebezpečnější však patří klíště, které se živí krví holuba. Larvy tohoto klíštěte dokážou bez jídla přežít i rok a následně se mohou krmit lidskou krví, což vede k alergickým reakcím nebo limské nemoci.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáviděné mytí oken nemusí být fuška. S našimi triky se budou okenice jenom blýskat

Holuby však můžete z balkonu snadno odplašit. Zkuste například použít naftalen. Tito ptáci nenávidí jeho silný zápach. Uspořádejte několik kuliček v různých částech balkonu a vytvořte tím jednoduchou bariéru. Jako další vám poslouží obyčejná vůně do auta. Rozvěste pár kousků po balkoně. Nevýhodou těchto způsobů je, že nevydrží příliš dlouho a musíte je často obměňovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejúčinnější způsob ochrany

Mezi nejúčinnější způsoby určitě patří nainstalování ochranné sítě před holuby. I když může být tato metoda dražší, je nejúčinnější, protože je funkční po celý rok a nemáte s ní žádné další starosti. Ujistěte se však, že ji nainstalujete správně a nenecháte žádnou volnou mezeru. Pokud si na to netroufáte, můžete si na tento úkol zavolat i firmu, která se na takové sítě specializuje.

Mohlo by vás zajímat:  Plátek okurky v květináči prozradí, jestli jsou pokojové rostliny vystaveny škůdcům

Pokud nemáte možnost takovou síť nainstalovat, zkuste další přírodní metody. Vyzkoušet můžete strašáka ve formě figuríny ptačího dravce. Stačí se podívat na parapety a balkony v městském prostoru a zjistit, že tuto možnost používá mnoho lidí. Pomoci vám mohou také lesklá CD. V současnosti používá CD jako nosič dat stále méně lidí. Takže často přistávají na balkonech, aby vystrašila holuby. Odrážejí sluneční světlo, což je rušivý signál pro ptáky a odrazuje je od návštěvy.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz