Kuchyně

Levná proměna bytu

Chcete si proměnit váš dům či byt, ale chybí vám dostatek financí? Nevadí, vše se dá řešit levně a s trochou tvořivosti docílíte požadované proměny za pár korun.

Kuchyně

Abyste proměnily starou a již nevzhlednou kuchyni v novou, nepotřebujete velké finance. Dnes už se dá na internetu koupit spousta samolepících tapet a folií, díky kterým proměníte kuchyňská dvířka v nové za pár korun a během chvilky.

Pracovní desku kuchyňské linky můžete vyměnit za novou také za pár stovek korun. Skvělá a velmi levná je například tato, která se hodí opravdu k jakékoliv barvě skříněk.

Kuchyňské spotřebiče proměníte v nové, když je důkladně vyčistíte. Na odstranění mastnoty použijte přípravky s citrusovým olejem. Do špinavé trouby nasypte sůl a zapněte. Horkem sůl nasaje mastnotu, kterou potom jenom vymetete a troubu přetřete suchým hadříkem. Sklo u trouby lze dobře vydrhnout sodou.

Usazeniny a špínu v mikrovlnné troubě odstraníte jednoduše vodou s octem. Vodní kámen z varné konvice odstraníte, pokud v konvici několikrát převaříte ocet nebo kyselinu citronovou. Poté pak nechte zhruba hodinu působit. Na závěr konvici důkladně vypláchněte vodou. Možná budete chvíli mít pocit, že káva chutná po octu nebo citronu, ale nijak vám to neublíží, nebojte. Můžete použít také různé tablety na odstranění vodního kamene, po těch žádná pachuť vody nebude.

Mohlo by vás zajímat:  Prázdné obaly od vajec lze recyklovat už doma, jako květináče, dekorace, nebo hračky pro děti

Jídelna

Vlastníte rohovou lavici u jídelního stolu, která vám připadá už nevzhledná a nemoderní. Odmontujte rohový díl lavice. Zbylé dva kusy lavice smontujte v jednu lavici, přetřete novým nátěrem třeba na bílo. Na lavici pořiďte velký podsedák, který bude pohodlný a v pěkné barvě. Nezapomeňte také ušít podsedáky na židle. Volba je na vás, dnes seženete látku opravdu různých barev a vzorů. Přidejte několik polštářků, které sladíte s ubrusem na stole. A nový jídelní kout je hotový.

Jak vybrat dětskou židli

Nezapomeňte, že i židlím a jídelnímu stolu můžete dát stejný nátěr jako lavici. Sladíte tak všechno pěkně dohromady.

Stěny jako nové

Nový vzhled stěnám můžete dát novým nátěrem. Pokud však nechcete velké a rozsáhlé malování, a potřebujete proměnit třeba jenom část stěny, nabízí se množství jiných variant. Můžete použít samolepky na stěnu, vybírat můžete ze spousty motivů.

Můžete také pověsit na stěnu nějaký krásný obraz nebo třeba udělat z vašich fotografií nástěnnou koláž.

Nové úložné prostory

Pokud chcete vytvořit nový prostor na vaše výtvory, fotografie nebo knihy a máte nevyužitou skříňku třeba na půdě po babičce (starý nábytek je nejlepší, vytvoří krásný a jedinečný doplněk). Odmontujte dvířka, skříňku přetřete novým nátěrem, zadní stěnu skříňky polepte nějakou pěknou tapetou, nebo pokud v sobě vlastníte tvořivého člověka, můžete zadní stěnu dotvořit sami podle vaší fantazie. Do nové vzniklé police nyní můžete vložit vaše výtvory a i na skříňce máte nový prostor na vaše fotografie rodiny nebo květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché triky, jak ušetřit za energie spojené s vytápěním domu

Jestli toužíte po velké knihovně, nebo regálu na doplňky, dekorace nebo květiny a ceny regálů vám přijdou přemrštěné. Kupte si více menších regálů, které poskládáte vedle sebe. Ušetříte stovky peněz a výsledek bude stejný.

Z plechovek od ovoce si snadno můžete vytvořit nádoby na psací potřeby nebo kuchyňské doplňky. Umyjte plechovku a ostré hrany ohněte širokými kleštěmi. Plechovku natřete barvou nebo polepte pruhem tapety, který buď přilepíte lepidlem, nebo konce slepte lepicí páskou. Použít však můžete i jakýkoliv jiný materiál.

Krabice od bot polepené balicím papírem nebo novinami, vám umožní skladovat dokumenty nebo kabely, pěkně na očích v polici, aniž by o nich někdo věděl.

Ložnice

Abyste ložnici dala nový nádech, nepotřebujete velké finance. Bohatě postačí nové ložní prádlo. Několik nových barevných polštářků. Nové koberečky, které dodají ložnici útulnější vzhled. Na stěnu nějaké pěkné obrazy nebo vaše fotografie, či umělecká dílka vašich ratolestí. Šatním skříním dáte nový vzhled, když jim vyměníte úchytky. A nové noční stolky si můžete snadno doma vyrobit, nebo použít jeden z těchto nápadů.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si z úklidu zábavu a budete se na něj těšit

Noční stolek z bedničky na ovoce

Podobně můžete také udělat noční stolek ze dřeva, stačí vám překližka asi 25 cm široká, kterou nařežete na čtyři stejné části, které spojíte dohromady šrouby. Pokud chcete i zadní stranu, použijte tenčí kus dřeva, který uříznete do požadované velikosti a přiděláte ke stolečku. Přetřete ho nějakou pěknou barvou a máte noční stolek za pár korun a během chvilky.

Abyste si pořídila nový psací stůl, postačí vám pořídit si dva šuplíkové regály stejné velikosti, které od sebe dostatečně vzdálíte a položíte na nich pracovní desku, nebo třeba staré dveře, na které položíte stejně velký kus skla, který vám vyrovná nedokonalosti. Jednoduchá, velmi originální a pěkný psací stůl máte za pár korun.

Koupelna

V koupelně se můžete inspirovat provensálským stylem a pořídit si originální skříňku pod umyvadlo. Tu doplnit o policový regál, který využijete buď na úschovu ručníků, nebo jiných doplňků v koupelně.

Pěkný koupelový kobereček můžete vytvořit ze starých ručníků.

Nezapomeňte, že každý prostor se dá proměnit novými textilními doplňky, nákupem pokojových květin nebo třeba ručně vyrobenými doplňky do bytu.

 

Autorka: Sellus Rio

Přidat na Seznam.cz