Mravenci

Domov se často stává útočištěm všemožného hmyzu. Vyzrajte na něj přírodní cestou

Hmyz patří mezi nevítané návštěvníky v domácnosti. Jde o různé mravence, moly, drobné broučky, stínky, rybenky a další. Pro jejich odstranění a odpuzení mnohdy volíme příliš drastickou a především zdraví nebezpečnou chemii. Tyto prostředky jsou nejenom neekologické, ale také většinou poměrně drahé. Přitom velmi dobře poslouží i následující rady s využitím obyčejných a snadno dostupných domácích surovin. Zbavit se hmyzu tak jistě nebude žádný velký problém.

Bobkový list

Bobkové listy většinou spolehlivě vyženou většinu druhů hmyzu z vašeho domova. Může za to především jejich silná aromatická vůně, která je hmyzu nepříjemná. Kromě mravenců zapudíte pomocí bobkového listu i takové nepřátele, jako jsou například blechy či komáři. Stačí umístit bobkové listy k oknům a na místa, kudy se tito nezvaní návštěvníci běžně dostávají dovnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Sušit prádlo nebo ručníky na topení je nejlepší cesta k problémům, které nikdo zažít nechce
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet

Dalším způsobem pro odehnání hmyzu je obyčejný jablečný ocet. Ten je možné navíc využít hned několika různými způsoby. Pro trvalejší ochranu a prevenci před vniknutím hmyzu je dobré rozmístit misky s trochou jablečného octa na různá místa v bytě, kudy se hmyz dostává dovnitř. Další variantou je postřik, který jednoduše nanesete na postiženého místo.

Hřebíček

Hřebíček a hřebíčkový olej také velmi výrazně pomohou v boji proti hmyzu. Stejně jako jablečný ocet a bobkový list má hřebíček silnou vůni, která úspěšně odpuzuje nežádoucí hmyz. Pro nejlepší výsledek zkombinujte hřebíček s citronem.

Mohlo by vás zajímat:  Tablety do myčky nádobí toho dokážou spoustu a doma se rozhodně neztratí
Zdroj obrázku: Freepik

Česnek

Pokud si všimnete mravenců, oloupejte pár stroužků česneku a položte ho na místa, kde se vyskytují. Česnek si také velmi dobře poradí s moly, kteří jeho aroma rovněž nesnáší. Nejlepším řešením je samozřejmě čerstvý česnek, ale vytvořit můžete také aromatický vývar z česneku sušeného, který využijete ve formě postřiku na nejvíce zasažená místa.

Zdroj: https://www.treehugger.com/natural-ways-get-rid-insects-your-home-4864214
Přidat na Seznam.cz