Stokrát horší než ovocné mušky: tyhle malé můry děsí každého, kdo je pozná

Stokrát horší než ovocné mušky: tyhle malé můry děsí každého, kdo je pozná

Vypadají jako malé chlupaté můry a nejaktivnější jsou v noci. Říká se jim odpadní mušky. Sice vás nepokousají ani nevydávají žádné bzučení, měli byste je ale ze svého domova rychle vyhnat. Může se vám kvůli nim zhoršit zdraví. Podívejme se na to, jak tento hmyz vypadá a jak se ho můžete snadno a poměrně rychle zbavit domácím způsobem.

Jak mušky vypadají a co je přitahuje?

Pro boj se škůdcem musíte vědět, o koho se jedná. Tyto můry vypadají jako chlupaté mouchy a často je zaměňujeme za ovocné mušky. Snažte se na ně proto podívat blíže, abyste je mohli dobře rozpoznat. Jejich charakteristikou je široké tělo a spousta srsti. Mají také dlouhá tykadla a černou barvu. Díky tomu je odlišíte od ovocných mušek.

Mohlo by vás zajímat:  Z tvrdého chleba snadno ještě vykouzlíte výbornou večeři nebo křupavou snídani

Svůj domov před nimi můžete chránit jedině prevencí. Odpadní mušky nejvíce přitahuje organická hmota, která se hromadí v odpadních vodách. Proto je také nejčastěji potkáte v kuchyni nebo v koupelně. Odtoky, kde zůstávají zbytky jídla, vytváří ideální podmínky pro hnízdění tohoto hmyzu. Měli byste proto důkladně a pravidelně odpady čistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč jsou škodlivé pro naše zdraví?

Odpadní mušky nepředstavují přímé riziko pro naše zdraví, protože nekoušou. Vzhledem k tomu, že se usazují v odpadu, vytváří špatné hygienické podmínky pro náš život. Navíc mohou přenášet patogenní mikroorganismy, včetně bakterie E.coli. Mohou také vyvolat alergické reakce nebo astmatické záchvaty u jedinců, kteří jsou k tomu náchylní.

Mohlo by vás zajímat:  Na připálenou pánev skvěle fungují osvědčené triky našich babiček, které nádobí nezničí

Zbavte se odpadních mušek ve svém domově

Dobrou zprávou je, že se můžete tohoto hmyzu doma velmi rychle zbavit. Potřebujete na to jen vodu a ocet. Stačí převařit vodu a přidat do ní trochu octa. Tuto směs nalijte do odpadu, kde se hromadí otravný hmyz. Jejich odstranění není obtížné, ale měli byste zasáhnout okamžitě. Množí se velmi rychle a brzy je budete mít všude, když nezasáhnete rychle.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/how-to-get-rid-of-drain-flies
Přidat na Seznam.cz