Ucpanou toaletu pomůže uvolnit mycí prostředek v kombinaci s horkou vodou

Ucpanou toaletu pomůže uvolnit mycí prostředek v kombinaci s horkou vodou

Určitě se každému už stalo, že se během pravidelného používání ucpal záchod. Na vině bylo velké množství toaletního papíru. Než však zvolíte chemické pročištění odpadních trubek, vyzkoušejte tento domácí trik, se kterým toaletu uvolníte rychlostí blesku a nemusíte kupovat žádný drahý žrout nečistot.

Toaletu udržujte v perfektně čistém stavu

Koupelna je prostor, kde trávíme hodně času. Navíc zde provádíme osobní hygienu. Je proto důležité věnovat jí zvýšenou pozornost a pravidelně ji dezinfikovat. A to samé platí u toalety. Máte-li toaletu oddělenou od koupelny, nezapomínejte tento prostor také pravidelně dezinfikovat, ideálně několikrát týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Květák je chutným doplňkem každého menu. Díky jednoduchému triku bude jeho vaření vždy radost

Pravidelná dezinfekce a čištění toalety budou odpadní trubky průběžně čistit a to pomůže předejít ucpání. Na čištění můžete použít ekologické prostředky šetrné k životnímu prostředí. Pomůže vám ocet, jedlá soda a citronová šťáva.

Díky těmto levným prostředkům se zbavíte veškerých nečistot, a to i těch dlouhodobě usazených. Ocet je skvělý pomocník pro likvidaci všech bakterií a virů. A protože jde o přírodní metody, nijak jimi neublížíte přírodě, i když je budete používat každý den. Navíc nestojí téměř nic.

Zdroj obrázku: Freepik

Do toalety odhazujte jen minimální množství papíru

Toaletní papír je zkázou pro toaletu i odpadní potrubí. Pokud ho používáte mnoho, může se rychle stát, že jím toaletu ucpete. Pak je to velký problém, který se musí začít řešit okamžitě. Jenže co dělat, když se vám nehoda stane pozdě večer, kdy mají všechny drogerie zavřeno? Pokud necháte toaletu ucpanou delší dobu, může vás to stát spoustu peněz. Vše, co musíte pro odstranění toaletního papíru udělat, je použít kapku čisticího prostředku na nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Oblečení efektivně vybělí domácí prostředky. Využít lze jedlou sodu, citron i aspirin

Mycí prostředek nalijte do toaletní mísy a nechce působit alespoň půl hodiny. Pak zalijte mísu vařící vodou. I vodu nechte v míse chvíli působit a poté spláchněte. Tak se zbavíte zcela jednoduše velkého problému, který se zprvu zdál úplně neřešitelný.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-unclog-a-toilet/
Přidat na Seznam.cz