man-showing-glass-water

Souboj mezi balenou a kohoutkovou vodou pokračuje. Sečetli jsme všechna pro i proti

Všichni víme, jak moc je voda pro naše tělo důležitá – hydratuje, přepravuje životadárné živiny a odvádí z těla ven škodlivé látky. Když už začneme přemýšlet o vodě, máme žízeň nebo řešíme její tvrdost. To stejné platí i u domácích spotřebičů, jako je kávovar, konvice a další. Vyžadují vodu, která není příliš tvrdá. Jaká voda je ideální a nejzdravější?

Voda je pro tělo velmi důležitá

Stačí, když tělo ztratí jedno až tři procenta vody, a zvýší se vám krevní tlak. Možná vám to není známo, ale pokud si tělo říká o vodu, tedy máte žízeň, jedná se o známky dehydratace. Mnoho z nás také pátrá po příčinách bolesti hlavy a často zapomínáme, že málo pijeme. Pravidelný pitný režim je velmi důležitý. Nejen že z těla vyplavuje škodlivé látky, ale také je základem krásné a zářivé pleti a navíc se cítíme klidnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká voda je ta nejlepší?

Je velmi diskutabilní, zda je lepší balená voda, nebo kohoutková voda. Záleží na oblasti, kde žijete, ale s balenými vodami bývá mnohdy potíž a ta levnější neobsahuje to, co by měla, ale naopak obsahuje to, co by neměla. Takže pokud můžeme poradit, nekupujte balenou vodu, ale pořiďte si pro zkvalitnění kohoutkové vody filtrační konvici. Navíc není drahá a výměnné tablety také ne. Některé filtry do filtrační konvice mohou obohatit vaši vodu o hořčík, vápník, draslík a mnoho jiných minerálních látek. Dávejte si pozor při výběru filtru, kupujte je pouze v ověřeném obchodě.

Mohlo by vás zajímat:  Potraviny v lednici udrží dlouho čerstvé jednoduchý trik. Málokdo ho zná, přitom ušetří tisíce korun

Vyplatí se mít filtrační konvici?

Samozřejmě ano. A to už jen z toho důvodu, že bude vaše voda mnohonásobně kvalitnější. Pokud jste zvyklí kupovat balené vody, jedná se o další ušetřené peníze a ne malé. Proč je filtrovaná voda lepší?

  • Je bez chloru.
  • Platíme méně za vodu.
  • Filtr přefiltruje více než sto litrů vody.
  • Neprodukujeme plasty.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tap-water-vs-bottled-water
Přidat na Seznam.cz