Staré nylonové punčocháče nevyhazujte. Najdou ještě využití, které vás jistě překvapí

Staré nylonové punčocháče nevyhazujte. Najdou ještě využití, které vás jistě překvapí

Možná tomu jen těžko uvěříte, ale nylonové punčocháče nemusíte jen nosit na nohou. Najde se mnoho překvapivých aplikací, na které je můžete také použít a zužitkovat ty, které již nebudete nosit. Dnes se podíváme, na co je můžete použít a jak si s jejich pomocí můžete usnadnit život. Než je hodíte do koše, dobře si to rozmyslete. Stále se vám totiž mohou hodit. Neuvěříte, k čemu je můžete využít a jak vám mohou usnadnit každodenní činnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Starý vosk je idální pro výrobu nové svíčky, která se stane originálním dárkem
Zdroj obrázku: Freepik

Leštění skla

Tento způsob využití možná znáte. Již mnoho let se traduje, že zmačkané černobílé noviny nebo nylonové punčocháče jsou skvělé při mytí oken. Dokáží dokonale vyleštit sklo. Díky tomu se nemusíte rozčilovat nad nevzhlednými šmouhami, kterých se můžete jen těžko zbavit. Stejně je můžete využít také v případě zrcadel v koupelně, která budou zářit čistotou a perfektně se v nich uvidíte.

Najděte ztracené drobnosti

Může se to zdát podivné, ale díky punčochám můžete najít náušnici nebo jiný malý předmět, který jste ztratili ve svém domově a nemůžete ho najít. Jediné, co musíte udělat, je umístit punčochy na výstup z trubky vysavače, upevnit a zajistit je gumičkou. Poté s takto upraveným vysavačem klasicky vysajte a po dokončení jej zkontrolujte. Existuje vysoká pravděpodobnost, že operace bude úspěšná a konečně najdete zapadnutou náušnici, prstýnek nebo jiný předmět.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost a zatuchlý zápach ve skříni vzniknou snadno. Majitelé koček mají ale vyhráno
Zdroj obrázku: Freepik

Leštění obuvi a čištění hřebenu na vlasy

Spěcháte-li na večírek nebo důležitou schůzku a potřebujete rychle vyleštit kožené boty, máme pro vás skvělou zprávu. Stačí vám k tomu obyčejné punčocháče. Po pár minutách se budou lesknout a budou vypadat stejně, jako když jste je koupili. Vyzkoušejte je nasadit na kartáč na vlasy. Normálně ho používejte, a až bude špinavý, odstraňte punčocháče, vyhoďte je a použijte jiné. Díky tomu budete mít kartáč vždy čistý a připravený k použití. Zkuste to a budete jistě spokojení s výsledkem.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/20-handy-ways-to-reuse-tights-and-pantyhose/
Přidat na Seznam.cz