anonymous-438427_1920 (1)

Alobal na pět způsobů, recept pro správnou hospodyňku

Neobvyklé využití obvyklých věcí je v dnešní době tématem číslo jedna. Máte kamarádku či kamaráda, kteří znají dokonalou fintu, jak naostřit nůžky? Sousedka vám sdělila, že si nedokáže představit dopéct buchtu bez alobalu? Rozhodně tedy stojí za to vyzkoušet několik nápadů, které vám mohou usnadnit práci. Níže jsme připravili několik tipů na využití hliníkové fólie neboli alobalu.  

Nůžky ostré jako nové

Věděli jste, že není potřeba speciálních přístrojů, abyste naostřili nůžky? Bude stačit, když vezmete plát alobalu a nastříháte jej na proužky. Stříháním se budou nůžky ostřit. Nastříhané části ale nevyhazujte. Ty můžete zmačkat do tvaru kouličky a vyčistit s ní žehličku nebo dokonce stříbrné šperky.  

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé mazlíčků to znají: chlupy vždy a všude. Snadno ale přestanou být problém

Teplo už vám neunikne

Máte pocit, že vám od radiátoru uniká teplo? Máme pro vás řešení. Pomocí hliníkové folie vraťte teplo z radiátorů zpět do místnosti. Bude vám stačit karton o něco větší než je radiátor a hliníková folie. Postup je jednoduchý. Karton obalte alobalem a připevněte jej na zeď za radiátor. Tímto způsobem se teplo odrazí od folie a vrátí se zpět do místnosti – teplo nepohltí zeď.    

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čištění trouby

Nastříhaný alobal, kterým jste brousili nůžky, můžete využít k vyčištění stříbra, připálené žehličky nebo s kusy alobalu můžete vydrhnout připálený rošt v troubě či grilu. Pomačkejte alobal a čistěte s ním rošt stejně jako s drátěnkou. Tento trik je jednoduchý, rychlý a jednu část alobalu použijete dvakrát. 

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi nábytku myslete primárně na praktičnost. Tohle v jednotlivých místnostech nesmí chybět

Přezrálé banány

Koupili jste si již velmi zralé banány a rádi byste je udrželi neshnilé do dalšího dne? Vyzkoušejte trik s alobalem. Stačí, když oba konce banánu zabalíte do alobalu a uložíte je dál od ostatního ovoce. Do druhého dne banány vydrží.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Lesk chromu

Vraťte zpět lesk pochromovaným materiálům. Například koupelnové baterii, kuchyňským spotřebičům a jiným místům. Bude stačit, když zmačkáte alobal a vyleštíte s ním povrchy. Pokud se na některých místech objevila rez, mírně přitlačte a zbavíte se i rzi. Nezapomeňte rez ošetřit, aby se dál nešířila. 

Přidat na Seznam.cz