People 2563491 1920

Sražené oblečení není na vyhození, zkušené matky radí jak obnovit jeho velikost pomocí potřeb pro děti

Jistě úplně každému se stane, že vytáhne z pračky či ze sušičky oblíbené kalhoty, košili nebo tričko, které se srazilo snad o polovinu své původní velikosti. Jako naschvál se to stává u těch nejoblíbenějších kousků z vašeho šatníku. Naštěstí pro vás máme řešení! Vaše sražené oblečení může mít svůj správný tvar a délku.

Nemožné či možné

Bude stačit mírné nepozornosti, kdy se jeden kousek – a zrovna váš oblíbený kousek – zamotá mezi jinou várku prádla, kterou dáte prát na více stupňů. To je ovšem velký problém, který žádný obchodník nepřijme jako reklamaci a nevymění jej za nové. Než ale svoje oblíbené tričko obětujete na prachový hadřík, zkuste tento jednoduchý trik. Možná si říkáte, že je přímo technicky nemožné sražené oblečení dostat na původní rozměr, ale věřte, že to půjde. Sraženému oblečení můžete uvolnit tkaniny a vrátit mu délku.

Mohlo by vás zajímat:  Obnovte lesk všech kohoutků i sprchy. Pro zářivý efekt existuje několik jednoduchých způsobů
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Potřebné potřeby k natažení oděvu

  • Zmenšené tričko, svetřík či jiné oděvy
  • Sušák na sušení prádla
  • Ručník
  • Dětský šampon
  • Kramlíky

Začněte naplněním umyvadla vlažnou vodou. Po naplnění nalijte tři polévkové lžíce šamponu a řádně promíchejte. Po promíchání vložte váš zmenšený oděv a nechte jej namočený přibližně 15 minut. Po uplynulé době vypusťte umyvadlo a vyždímejte oděv – neoplachujte! Nyní dejte na stůl ručník – rozprostřete jej. Na rozprostřený ručník natáhněte oděv, aby do sebe mohl pohltil přebytečnou vodu. Po rozprostření tričko nebo jiný oděv jemně natahujte. Natahujte postupně a souměrně, nikoli jen spodní část uprostřed trička. Jakmile máte oděv natažený, pověste ho usušit na sušák.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit koupelnu lze i bez kapky chemie. Ty nejlepší čističe máme doma, jen je přehlížíme
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Závěrem

Vracení oblečení do původní velikosti je ukonce. Bylo to jednoduché, viďte. A pokud jste postupovali s přesností podle návodu, můžete se těšit z oblečení, které vám opět sedne. Nezapomínejte, že oděv stále obsahuje dětský šampon. I když je tento produkt nedráždivý, ale trpíte na ekzémy či jiné dermatické potíže, vymáchejte oblečení ve studené vodě.

Přidat na Seznam.cz