Logr1

Po vypití kávy zůstává v hrncích hmota, která je skvělá v péči o tělo i domácnost

Pijete klasickou černou kávu a zůstává vám po každém šálku malá tmavá hromádka na dně? Kávová sedlina vám dá skvělou chuť během pití, ale hned poté ji rozhodně nemusíte vyhazovat. Můžete ji totiž použít na mnoho činností, díky kterým budete mít jednodušší život a ušetříte peníze.

Na konzumaci dobrá není, na jiné věci ano

Lékaři varují před konzumací kávové sedliny, protože může dráždit stěny žaludku. Nebezpečná je především pro jedince, kteří trpí žaludečním refluxem nebo vředy. Podle některých ovšem konzumace malého množství může být prospěšná, protože obsahuje velké množství antioxidantů. Pamatujte ovšem, že nesmíte mít žádné gastrointestinální potíže.

Mohlo by vás zajímat:  Rez ohrožuje i kovové příbory. Tyto prostředky jim navrátí lesk
Zdroj obrázku: Freepik

Pro sebe ji ale můžete použít i z vnější strany. Přidat ji můžete do mýdla a umýt si s ní ruce. Můžete se takto zbavit silného a nepříjemného zápachu po krájení cibule, který vám ulpěl na kůži. Jedná se také o zaručený lék pro všechny, kteří mají potíže s povislou kůží. Přidejte do ní trochu olivového oleje a masírujte pokožku na rukou, nohou a ve výstřihu. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte. Masáž dokonale zpevní pokožku, která díky ní bude vypadat mnohem mladší.

Mohlo by vás zajímat:  Doma vyrobený prací prostředek je levný a poradí si i s velkými nečistotami

Triky našich babiček

O tom, že by se kávová sedlina měla přidávat do květináčů, jste již jistě slyšeli od své babičky nebo maminky. Tento způsob hnojení se totiž dědí již po generace a jde o velmi levný a zároveň účinný způsob, jak můžete dodat svým rostlinám více minerálů a antioxidantů. Nesmíte to pochopitelně přehánět, a proto rostliny pravidelně střídejte a nehnojte pouze jednu. Tento trik můžete využít nejen u pokojových, ale také venkovních rostlin bez ohledu na jejich druh a velikost.

Mohlo by vás zajímat:  Cukru není nikdy dost. Své domácnosti ho můžete dopřát ve velkém bez výčitek
Zdroj obrázku: Freepik

Ze stejných důvodů ji můžete přidat také do kompostu. Bude díky tomu výživnější a silnější. Stejně dobře ale můžete kávovou sedlinu použít na vyčištění špinavých květináčů. Pokryjte povrch květináče sedlinou a pomocí kartáčku ji krouživými pohyby rozetřete. Poté stačí jen květináč opláchnout a bude vypadat jako nový.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/uses-for-coffee-grounds
Přidat na Seznam.cz