Woman Hand Holding Garbage Black Bag Cleaning Trash

Noviny nevyhazuje do modrého kontejneru. Chce si ulehčit práci, ale z jiného důvodu, než mnozí čekají

Modré kontejnery zná každý. Jsou určené na papír a končit by v nich měly různé druhy tohoto materiálu. Mezi jednu variantu patří také noviny, pro které je známý kontejner modré barvy určený. Ne všichni ale kontejner používají. Mnozí dávají staré přečtené noviny do běžného směsného odpadu. A jaký je důvod? Především ulehčení práce.

Noviny v odpadkovém koši mají svůj důvod

Pokud jde o třídění odpadu, stále na tom nejsme úplně dokonale. Na druhou stranu je třeba dodat, že řada lidí se snaží a třídí, jak nejlépe umí. Noviny ale málokdo do modrého kontejneru vhodí. Ty si lidé nechávají doma a vkládají je do klasického odpadkového koše na směsný odpad. A to nikoliv pro neochotu třídit odpad, ale pro jeden velmi zajímavý důvod. Ten by měla znát každá správná hospodyňka, jelikož jí pomůže s údržbou její domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Zásuvka pod troubou udrží pokrmy teplé a nahřeje talíře
Zdroj obrázku: Freepik

Noviny na správné místo

Je běžné, že do odpadkového koše dáváme plastové sáčky. Je to proto, že následně odpadky snadněji vyneseme, ale je to také proto, že eliminujeme riziko zašpinění odpadkového koše. K tomu však někdy může dojít, jelikož řada odpadu může pustit trochu vody, která steče na dno. A pokud je v sáčku i malinká díra, dostane se tekutina do samotné nádoby, kterou je třeba vyčistit. Tomuto stavu však mohou zabránit noviny, vložené na dno odpadkového koše. Ideálně důkladně složené, v několika vrstvách.

Mohlo by vás zajímat:  Mýty okolo zubní pasty stále kolují. Ne všem informacím je radno věřit

Pomohou ušetřit čas

Noviny v odpadkovém koši tedy pomohou zamezit nepříjemnému a nežádoucímu znečištění samotné nádoby koše. Tu je následně nutné důkladně vymýt a vyčistit. A to může zabrat nemalé množství času, které lze tímto způsobem ušetřit. Lidé proto nedávají noviny do koše, proto, že se jim nechce chodit ke známému modrému kontejneru, ale je to jednoduše proto, že si chtějí ušetřit čas spojený s drhnutím plastové nádoby, což může zabrat i desítky minut, pokud je znečištění doslova nadměrné.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz