Bathroom 1336165 1920 (1)

Sprchový kout stále jako nový. Stačí znát ty správné a jednoduché prostředky

Sprcha v domě může být pro některé velmi praktickým řešením. Aby byla dokonale čistá, musí být pravidelně umývána, protože se na ní shromažďují mýdlové usazeniny, vodní kámen a nebezpečné plísně, které se mohou objevit ve spárech a koutech. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak s těmito nečistotami rychle zatočit. Jak rychle vyčistit sprchový kout? Zde je několik užitečných tipů!

Lesklé kohoutky

Kohoutky jsou pokryty nejen mýdlovým sedimentem, ale také vodním kamenem. Chcete-li je vyčistit tak, aby se pěkně leskly, sáhněte po citronové šťávě smíchané s trochou vody, kterou pečlivě rozprostřete hadříkem. Touto směsí rychle odstraníte usazeniny bez nutnosti leštění. Pokud se vodní kámen dostal do těžko dostupných míst, namočte papírové ručníky do octa a kohoutky jimi na několik minut přikryjte. Na závěr stačí kohoutky opláchnout vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový závěs je teprve ozdobou koupelny. Obnovit jeho krásu jde snadno
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sprchová hadice a hlavice

Trysky sprchové hlavice jsou často pokryty vodním kamenem, díky kterému stříkají proudy vody různými směry. Je-li to možné, odšroubujte hlavici a položte ji na noc do misky naplněné octem. Pokud odšroubování není možné, nalijte ocet do velkého sáčku, do kterého umístíte hlavici, a uvažte jej.

Mýdlová sedlina

Ložiska mýdla je velmi obtížné odstranit, ale není třeba použití chemických prostředků, které mohou způsobit podráždění kůže i alergické reakce. Bohatě postačí, když ocet nalijete do lahve s rozprašovačem. Postižená místa jím postříkejte, nechte dvacet minut působit a následně jej setřete vlhkým hadrem. V případě obtížné nečistoty použijte hrubou stranu houby.

Mohlo by vás zajímat:  Dát pračku na toto místo se sice jeví jako logická věc, ale její životnost to zbytečně zkracuje. Prodejci i výrobci mají o umístění jasno

Nezapomeňte na brouzdaliště

Brouzdaliště je třeba pravidelně čistit, protože nečistoty na jeho povrchu podporují nejen tvorbu usazenin, ale také vývoj hub, bakterií a plísní. Jak ji rychle vyčistit? Opět stačí ocet, kterým jej přestříkáte. Ocet odstraňuje nečistoty, ale také dezinfikuje povrchy. Pokud je nečistota extrémně trvanlivá, smíchejte ocet a prášek do pečiva. Vzniklou směsí a houbičkou povrch brouzdaliště vydrhněte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dveře 

Časté používání způsobuje, že dveře kabiny rychle ztrácejí lesk a obtížně se čistí. Pokud nechcete používat silné detergenty, připravte si domácí ekologické prostředky. Budete potřebovat dvě sklenice vody, půl sklenice minerální vody a lihoviny, čajovou lžičku octa a kyseliny citronové. Všechny složky promíchejte v láhvi, a poté směs natřete na dveře. Povrch následně otřete papírovým ručníkem, houbou nebo gumovou stěrkou.

Přidat na Seznam.cz