Bílé spotřebiče mohou stále zářit čistotou a leskem. Ten nejlepší prostředek najdete přímo v kuchyni

Bílé spotřebiče mohou stále zářit čistotou a leskem. Ten nejlepší prostředek najdete přímo v kuchyni

Bílý povrch domácích spotřebičů je často náchylný ke skvrnám a zabarvení. Ty se pak obtížně odstraňují a obvykle to vyžaduje spoustu času a úsilí. Přestože kuchyň pravidelně čistíte, mohou bílé spotřebiče vypadat zašle a špinavě. Vyzkoušejte tyto metody, abyste se takových skvrn a zabarvení nadobro zbavili.

Proč povrch žloutne?

Zažloutnutí nebo skvrny způsobuje několik vlivů. Otisky prstů, tuk z přípravy jídel, výpary při vaření i cigaretový kouř významně přispívají ke znečištění. Domácí prostředky k čištění povrchů fungují stejně dobře jako ty zakoupené, neobsahují ale žádnou zbytečnou chemii a ještě s nimi potěšíte svou peněženku. Navíc nezatěžujete životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlovarnou konvici je třeba pravidelně čistit, jedině pak bude stále krásná a funkční

Obtížně odstranitelné skvrny si žádají jednu přísadu – jedlou sodu. Postačí špinavý povrch bohatě posypat jedlou sodou, vzít vlhkou houbičku a pár minut s ní plochu drhnout. Pak zbytek sody smyjte vlhkým hadříkem. Takovýmto způsobem můžeme vyčistit lednici, sporák a další bílé povrchy, budou zářit opět jako nové. Bělicí sílu má i citronová šťáva, která se velmi osvědčila u plastových a nerezových povrchů.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si ochranný prostředek

Na těžko dostupná místa se dostanete s pomocí zubního kartáčku. Bude se hodit při čištění mikrovlnné trouby, ventilačních otvorů, knoflíků a tlačítek. Pokud si ale chcete ušetřit ještě víc námahy a zabránit usazování nečistot na domácích spotřebičích, vyzkoušejte recept na přírodní čistič. Prostředek naneste na již vyčištěné povrchy, abyste prodloužili jeho účinnost. Budete potřebovat:

  • 1 šálek vody,
  • 1/4 šálku octa,
  • 2 lžíce olivového oleje,
  • 10–15 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.
Mohlo by vás zajímat:  Borax vyčistí koberec, koupelnu i lednici. Zbaví je odolných skvrn a zápachu

Všechny přísady smíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem. Před každým použitím je třeba prostředek dobře protřepat. Pak ho jednoduše nastříkejte na kuchyňské spotřebiče a jemně otřete. Zajistí, že kuchyňská zařízení zůstanou déle čistá a lesklá. Zároveň je prostředek zcela neškodný, levný a ekologický.

Zdroj: https://bungalow.com/articles/how-to-clean-stainless-steel-appliances-and-cookware
Přidat na Seznam.cz