Washing Machine 5423359 1920

Správná péče o pračku prodlouží její životnost i o několik let. Prevence je přitom snadná

Automatická pračka je nejpoužívanějším spotřebičem v domácnosti. Díky pračce je veškeré prádlo ihned vyprané a vyždímané. Ne jako dříve, kdy naše babičky musely prát v neckách a na valše. Tento způsob praní si již ani nedokážeme představit. Proto bude dobré se o pračku řádně starat. Pokud se o pračku nestaráme, hromadí se nám v ní nečistoty, mezi které patří i plísně, vodní kámen a jiné usazeniny, které mohou životnost pračky zkrátit. Nemusíte kupovat drahé prostředky, můžete použít ty běžně v domácnosti dostupné.  

Mohlo by vás zajímat:  Jakmile si všimnete ve své koupelně plísně, ihned se jí zbavte pomocí jedné zázračné metody

Jak odvápnit

Vápenaté usazeniny jsou problémem ve většině domácností. Usazují se na bateriích, na dvířkách od sprchy a jsou opravdu nevzhledné. Také se usazují v pračce a mohou poškodit její funkce. K odvápnění pomůže ocet. Stačí, když nalijete jeden litr octa do prázdného bubnu pračky a zapnete cyklus s nejvyšší teplotou. Po vyprání nechte dvířka pračky po celý den otevřená, aby voda a vlhkost vyschly. Pokud nemáte ocet, nasypte do dávkovače kyselinu citronovou a zapněte na nejvyšší teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost v koupelně nevede pouze k nenáviděné plísni. Může zavinit i životu nebezpečné reakce
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak odstranit plíseň

Pokud vám oblečení po vyprání zapáchá, na vině bude plíseň. Jednejte rychle. Sáhněte po bělidle, které nastříkáte za gumu bubnu. Nechte chvíli působit a poté otřete namočeným hadříkem. Pokud máte plíseň i hlouběji v pračce, nalijte litr octa do pračky a zapněte ji.

Zdroj obrázku: Pixabay

Lepší je prevence než řešení potíží

Pro udržení čisté pračky bez zápachu a plísní je třeba vždy dodržovat několik pravidel. Po vyprání oděvů okamžitě prádlo vyjměte z pračky a pověste nebo dejte do sušičky. Jestliže necháváte oblečení několik hodin mokré v pračce, podpoříte nejen zápach oblečení, ale i tvorbu plísní. Po vyprání byste měli okamžitě mokré prádlo vytáhnout a vysušit a nechat pračku řádně vyschnout. 

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/steps-for-maintaining-your-washing-machine
Přidat na Seznam.cz