Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům

Špinavé spáry kazí vzhled celé koupelny. Obnovte jejich zářivou čistotu snadno a rychle

Vzhled koupelny může zkazit jen několik věcí. Špinavé spáry jsou jednou z nich. Přitom není vůbec jednoduché je vyčistit. V koupelně se pravidelně tvoří vlhkost, která je příznivým faktorem pro tvorbu plísní a vodního kamene, které zůstávají nejen na samotných dlaždicích, ale také mezi nimi. Můžete samozřejmě používat silné chemikálie, ale ty nejsou dobré pro vaše zdraví ani pro přírodu. Přírodní prostředky vám poslouží stejně dobře a stojí jen zlomek ceny. Podívejme se, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Co budete nezbytně potřebovat?

Na začátek si musíme ujasnit pár organizačních tipů. Na čištění se totiž musíte pořádně připravit ještě předtím, než začnete. Připravte si k ruce měkké hadříky z bavlny nebo mikrovlákna, zubní kartáčky a houbičky. Kromě toho budete také potřebovat pár základních kuchyňských přísad jako lihový ocet, jedlou sodu, prášek do pečiva nebo citronovou šťávu. Takto vybaveni se můžete dát směle do práce.

Máte hned několik možností

Ocet je velmi účinný a oblíbený při údržbě domácnosti. Smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 2 a vydrhněte spáry pomocí zubního kartáčku. Po celém postupu povrch opatrně očistěte a vyleštěte měkkým hadříkem. Stejně dobrá je také jedlá soda. Smíchejte ocet s jedlou sodou v poměru 1 : 2 a přidávejte vodu, dokud nezískáte pastu. Směs naneste a nechte 10 minut působit. Poté vydrhněte kartáčkem na zuby a důkladně opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Pár kapek a orchidej pokvete jako šílená. Zářit barvami bude po dlouhé měsíce
Zdroj obrázku: Pixabay

Prášek do pečiva si také poradí s různými druhy nečistot. Naneste ho kartáčkem na zuby nebo látkou a nechte několik minut působit. Poté namočte měkký hadřík do vody a opatrně spáry otřete. Povrch bude jako nový. Skvělou možností je také citronová šťáva nebo peroxid vodíku. Citronovou šťávu můžete smíchat se solí a vzniklou pastu rozetřít na špinavý povrch, nechat působit a poté pečlivě očistit a opláchnout. Spáry budou znovu zářivě čisté.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/cleaning-grout/
Přidat na Seznam.cz