Špína se bude vždycky vracet. Záleží na tom, jak často uklízíte a jaké prostředky používáte

Špína se bude vždycky vracet. Záleží na tom, jak často uklízíte a jaké prostředky používáte

Jsou lidé, kteří milují uklízení, a druhá skupina lidí zase úklid přímo nesnáší. Ať už patříte do kterékoli skupiny, je pravdou, že jednou za čas se úklidu nevyhne nikdo. Máme proto tip, jak si úklid usnadnit. Nejlepšími pomocníky při úklidu jsou čisticí prostředky, které rychle a snadno odmastí a odstraní každou nečistotu. Pokud při úklidu myslíme i na životní prostředí a chceme dům bleskově uklidit, můžeme sáhnout po citrusové kůře. Nejen že díky ní odstraníme nečistoty a poradíme si hravě i s vodním kamenem, ale také dům krásně provoníme a úklid provedeme absolutně ekologicky.

Mohlo by vás zajímat:  Zlaté šperky sluší každé ženě. O jejich dokonalý lesk je nutné pečovat

Nevyhazujte citrusové slupky!

Již řadu let jsou citrusové plody k dostání po celý rok v obchodech. Citrusy používáme jako ochucovadlo čajů, omáček, jako doplněk do vody při velké žízni a citrusovou kůru používáme nejčastěji při pečení. Ať už si citron jen tak vymačkáte do vody, nebo jej zpracujete do pečení, zbytek kůry rozhodně nevyhazujte. Z této suroviny lze totiž skvěle vyrobit čisticí prostředek na usazený vodní kámen nebo na odstranění nečistot z kuchyňské linky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to?

Stačí při úklidu vzít citronové slupky a otřít jimi zašpiněné povrchy, kde se nám vodní kámen usadil. Nemusí se jednat jen o kohoutky a sprchy v koupelně, lze tímto způsobem krásně vyčistit i poličky ve sprchovém koutu nebo kachličky nad vanou. Nejen že se vodní kámen po opláchnutí ztratí, ale také vám celá koupelna bude krásně vonět.

Mohlo by vás zajímat:  Žehlička znovu jako nová. Její vyčištění je jednoduché a ušetří nemálo peněz

Na bílé oblečení

Také se vám stává, že bílé oblečení je po několika vypráních zašedlé? Nezoufejte, také v tomto případě vám pomůže citronová kůra. Stačí hrst citronové kůry vysypat do litrové sklenice a zalít octem. Tuto směs nechte dva týdny odležet a poté použijte do praní k běžnému pracímu prostředku. Nemusíte se bát octového zápachu. A pokud přeci jen ocet nesnesete, zkuste do směsi přikápnout pár kapek esenciálního oleje.

Zdroj: https://diynatural.com/uses-for-lemon-peels/
Přidat na Seznam.cz