Hand Yellow Glove Cleaning Tile Wall

Spáry mezi dlaždicemi vyčistí jedlá soda nebo citronová šťáva

Pokud jde o udržování čistého a hygienického domova, je zásadní věnovat pozornost spárám mezi dlaždicemi. Naštěstí existuje několik účinných přírodních produktů, které vám pomohou udržet mezery mezi dlaždicemi zářivě čisté, aniž by došlo k ohrožení vaší bezpečnosti. V tomto článku prozkoumáme některé z nejlepších přírodních možností pro čištění těchto těžko dostupných míst.

Jedlá soda

Jedlá soda je běžnou položkou v domácnosti, která dělá zázraky při čištění spár mezi dlaždicemi. Její mírná abrazivní povaha pomáhá odstraňovat odolné skvrny a nečistoty. Vytvořte pastu smícháním jedlé sody s malým množstvím vody, dokud nedosáhnete husté konzistence. Naneste pastu na spáry mezi dlaždicemi a nechte ji působit asi 15 minut. Oblast vydrhněte jemným hadříkem a poté důkladně opláchněte. Jedlá soda také pomáhá eliminovat nepříjemné pachy, díky čemuž je vynikajícím deodorantem pro dlážděné plochy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte svou kuchyň během pár okamžiků. Snadno si poradíte s mastnotou i ostatními nečistotami

Citronová šťáva

Citronová šťáva je přírodní bělidlo a dezinfekční prostředek, který si dokáže účinně poradit se špínou a skvrnami ve spárách mezi dlaždicemi. Kyselina citronová v citronech pomáhá rozkládat nečistoty a plísně a zanechává dlaždice svěží a čisté. Vymačkejte čerstvou citronovou šťávu do rozprašovače a naneste ji v hojném množství na spáry mezi dlaždicemi. Nechte několik minut působit a poté oblast vydrhněte jemným hadříkem. Důkladně opláchněte vodou, abyste odstranili veškeré zbytky, a užijte si čerstvou vůni, která po ní zůstane.

Mohlo by vás zajímat:  Papírové utěrky najdou doma nejedno praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na prevenci

Pokud se teprve chystáte kachličky spárovat, vybírejte dobře. Některé těsnicí prostředky na spárování se totiž dodávají s vlastnostmi odolnými vůči skvrnám, které mohou pomoci zabránit ulpívání nečistot na jejich povrchu.

Při čištění spár nepoužívejte drsné čisticí prostředky nebo abrazivní nástroje, které mohou poškodit těsnicí hmotu. Drsné chemikálie mohou zhoršit ochranné vlastnosti tmelu, který je pak náchylnější k nečistotám a špíně. Zvolte jemné, pH neutrální čisticí prostředky a jemné čisticí nástroje, jako je kartáč s měkkými štětinami nebo hadřík.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčatové listy nepatří na kompost. Mnohem lepší využití najdou jako bezkonkurenční hnojivo

Okamžitě odstraňte jakékoli rozlité tekutiny, které se objeví na spárách mezi kachličkami. Použijte navlhčený hadřík nebo papírovou utěrku k setření rozlité kapaliny dříve, než bude mít šanci zaschnout a případně znečistit spárovací hmotu. Rychlá akce může zabránit narušení spár a usazování nečistot.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.in/content/diy-clean-grout-tiles/
Přidat na Seznam.cz