Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům

Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům

Nic nezkazí vzhled koupelny a kuchyně více než špinavé spáry mezi dlaždicemi. Dokonale je vyčistit je ovšem velmi těžké a většina z nás se do této činnosti nežene, protože se jedná o velmi nepříjemnou údržbu. Vlhkost v koupelně i kuchyni navíc může vést k tvorbě usazenin vodního kamene, hub a plísní, které zůstávají na dlaždicích i mezi nimi. Často na tyto odolné nečistoty používáme silné chemikálie, ale nemusí to tak být. Stejně dobře je vyčistíte i s přírodními prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet je sázkou na jistotu

Ocet vládne v kuchyni a zároveň se jedná o nejoblíbenější přírodní čisticí prostředek. Využít ho můžete také na spáry. Jakým způsobem? Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 2 a vydrhněte spáry pomocí starého zubního kartáčku. Po celém procesu musíte důkladně vyčistit také dlaždice a vše vyleštit měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Ručníky mohou zůstat stále měkké a hebké na dotek. Klíčem je správný postup praní

Některé ženy v domácnosti přísahají na kombinaci lihu s mycím prostředkem. Jde o velmi efektivní prostředek v boji proti kontaminaci spár na podlaze i na zdech. Stačí, když si připravíte směs z půl litru bílého octa a přidáte lžíci prostředku na mytí nádobí. Ingredience opatrně promíchejte. Namočte do směsi zubní kartáček a vyčistěte špinavé spáry. Chcete-li směs použít snadněji a na větší povrch, dejte ji do lahve s rozprašovačem.

Zdroj obrázku: Freepik

Spolehlivá jedlá soda

Pokud bojujete s velmi odolnými skvrnami, které nelze jednoduše vyčistit, účinky lihu posílí jedlá soda. Usazeniny vodního kamene, nečistot i plísní můžete odstranit pastou vyrobenou z octa a jedlé sody v poměru 1 : 2. Poté do směsi pomalu přidávejte vodu, dokud nezískáte pastu, se kterou budete moci pracovat. Hotovou směs naneste na spáry a nechte několik desítek minut působit. Poté vydrhněte zubním kartáčkem a důkladně opláchněte vodou. Všechny nečistoty zaručeně zmizí a nebude po nich jediné stopy.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/cleaning-grout/
Přidat na Seznam.cz