Špinavé spáry snadno vyčistí jednoduché prostředky, které běžně máme doma

Domácí prostředky k čištění jsou velmi účinné, levné a jednoduché na použití. Čištění spár často není snadné ani s chemickými prostředky, ale garantujeme, že s následujícími produkty to bude velmi lehké. Nebudete muset vynaložit žádné obrovské úsilí a neutratíte za to téměř žádné peníze. Podívejme se, jak můžete navrátit lesk a záři své koupelně.

Prášek do pečiva nebo ocet s jedlou sodou

Prášek do pečiva je účinné čistidlo, které můžete využít na mnoho míst i předmětů. Odstraní nečistoty a mírně vybělí spáry. Nasypejte a rozetřete prášek do pečiva mezi dlaždice. Nechte asi půl hodiny působit a poté prášek důkladně opláchněte vodou pomocí houby nebo starého zubního kartáčku. Vše nakonec vytřete do sucha, aby se nehromadila vlhkost a plíseň neměla šanci.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvělým pomocníkem je také spojení octa s jedlou sodou, které odstraní nečistoty, plísně i bakterie. V lahvi s rozprašovačem smíchejte 100 ml vody, 100 ml bílého octa a jeden balíček jedlé sody. Důkladně promíchejte a nastříkejte směs na spáry. Poté počkejte asi 40 minut. Místa očistěte starým zubním kartáčkem a nakonec je opláchněte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky najdou ještě mnoho využití. Pohltí zápach a pečují o pokožku

Citronová šťáva a toaletní prostředek s chlórem

Citronová šťáva vymačkaná ze dvou citronů vám skvěle poslouží jako čistidlo v koupelně. Naneste ji mezi dlaždice v koupelně a nechte působit asi 10 až 15 minut. Až tato doba uplyne, otřete spoje vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Jelikož má citronová šťáva také bělicí účinky, budete mít spárovací hmotu opět krásnou, čistou a dokonale bílou.

Zdroj obrázku: Freepik

Toaletní prostředek s chlórem může vyčistit nečistoty, odstranit plísně i vodní kámen. Nalijte ji do mísy s vodou v poměru 1 : 1. Důkladně promíchejte. Ponořte do směsi zubní kartáček a rychle s ním čistěte spoje mezi dlaždicemi. Nezapomeňte si vzít gumové rukavice a otevřít v koupelně okno nebo dveře, protože výpary by vám mohly poškodit zdraví a zamotat hlavu.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/cleaning-grout/
Přidat na Seznam.cz