Zehlicka1

Spálenou žehličku není nutné vyměnit za novou. Pomocí domácích prostředků ji snadno vyčistíte

Vyčistit žehličku může být poměrně složité, pokud se vám podaří ji během žehlení spálit. Tento přístroj je mimořádně praktický, funkční a snadno se používá. Díky žehličce máme nádherně hladké oblečení, které vypadá skvěle. Bohužel se stává, že se její povrch zašpiní, a není nic horšího, než spálené stopy na oblečení. Podívejme se, jak můžete svou žehličku vyčistit pomocí základních surovin, které máte vždy doma po ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl a ocet

Jednou z velmi účinných metod, kterou můžete využít, je kombinace soli s octem v poměru 1 : 1. Žehlicí plochu opatrně očistěte měkkým hadříkem namočeným v této směsi. Až se vám podaří odstranit všechny nečistoty a usazeniny, desku důkladně otřete destilovanou vodou. Rozhodně nechcete, aby tam zůstaly stopy po čistidle, protože by se mohly dostat na vaše oblečení a poškodit ho. Proto si na očištění dejte záležet.

Mohlo by vás zajímat:  Po zimě je důležité trávník obnovit a připravit na novou sezónu

Bílý ocet

Velmi populárním způsobem údržby tohoto úžasného nástroje je použití bílého octa. Před zahájením údržby by měla být žehlička mírně zahřátá a poté odpojena ze zásuvky (odpojena by měla být vždy bez ohledu na způsob čištění). Použít stačí jen bílý ocet a měkký hadřík. V případě odolných skvrn můžete přidat trochu jedlé sody. Pamatujte, že byste tuto metodu neměli provádět u žehličky vyrobené z teflonu, protože byste její povrch mohli trvale poškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na parní otvory

Vyčistit samozřejmě musíte také parní otvory. Pro odstranění nečistot nahromaděných v těchto malých otvorech je ideální opět ocet. Namočte do něj vatové tyčinky do uší a vyčistěte otvory. Pamatujte, že nesmíte používat žádné ostré nástroje, které by mohly trvale poškodit povrch žehlicí desky. Díky pár základním surovinám budete mít nádherně čistou žehličku i prádlo. Myslete na pravidelnou údržbu domácích spotřebičů a budou vám sloužit mnohem déle a lépe.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron
Přidat na Seznam.cz