Cisteni Koberce3

Se správnou péčí budou koberce stále krásné. Na přípravky plné chemie ale zapomeňte

Máte-li doma jakýkoli koberec, musíte řešit jeho údržbu. Čističe koberců jsou velmi drahé a obsahují mnoho chemikálií, které možná doma vůbec mít nechcete. Přitom existuje jednoduchý způsob, jak se tomu vyhnout. Můžete si jednoduše vyrobit vlastní přípravky z přírodních složek, které fungují stejně dobře, a přitom za ně dáte jen zlomek ceny. Podívejme se, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Kombinace octa a jedlé sody

Na výrobu tohoto čističe budete potřebovat jednu čajovou lžičku mycího prostředku, jednu polévkovou lžíci octa, jednu sklenici teplé vody, jednu čajovou lžičku jedlé sody, ručník a houbu. Opatrně smíchejte všechny ingredience dohromady, nalijte směs do láhve a dobře protřepejte. Směs nastříkejte a jemně ji houbou vetřete do koberce. Nechte ji chvíli působit, alespoň 5–‍10 minut. Prostředek by měl rozpustit všechny skvrny.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto deset nejčastějších chyb při praní ničí zbytečně oděvy i pračku

Čistič na bázi octa

K přípravě tohoto prostředku budete potřebovat jednu sklenici octa, dvě sklenice vody, dvě lžíce soli, 15 kapek oleje a láhev s rozprašovačem. Ocet a vodu nalijte do láhve. Do roztoku poté přidejte sůl a olej. Lahvičkou důkladně protřepejte, aby se sůl zcela rozpustila. Nastříkejte směs na koberec a nechte ji zaschnout. Nakonec celý koberec vysajte, aby tam nezbyly žádné zbytky po čištění. Uvidíte, jak nádherně čistý váš koberec bude.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit mastné skvrny z textilie?

Máte-li na koberci mastné skvrny, můžete na ně použít mastek. Jak to udělat? Vezměte produkt a nasypte ho na znečištěnou oblast. Poté přiložte papírový ručník. Na místo položte těžký předmět. Po několika hodinách by všechny stopy špíny a mastnoty měly zmizet. Koberec byste poté měli vysát, aby v něm nezůstaly žádné zbytky mastku. Pokud to ihned nezabere, proces opakujte. Ať použijete jakýkoli z těchto způsobů, budete mít vždy nádhernou a dokonale čistou podlahu, po které bude radost chodit.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/carpet-care-tips-to-make-your-carpet-last/
Přidat na Seznam.cz