Toaletní papír pro opakované použití zní jako sci-fi, brzy se ale může stát běžnou realitou

Toaletní papír pro opakované použití zní jako sci-fi, brzy se ale může stát běžnou realitou

Nejen potraviny nebo energie, také se chystá zdražování psacích potřeb a hygienických pomůcek. Jak ceny stoupají, lidé přicházejí stále s novými nápady, jak ušetřit za zdražené zboží. Jednou z možností je používání pratelného toaletního papíru.

Dnes již existují pratelné vložky nebo jiné pomůcky

Dnešní doba si žádá, aby lidé vymýšleli různé vychytávky, díky kterým ušetří peníze. Bohužel na výplatě jim nikdo nepřidá, naopak se všechno zdražuje. Pratelný toaletní papír by mohl být vynález, který ušetří spoustu času, peněz i energie. Můžete ho vyprat společně s ostatními věcmi, bude se používat pouze na utření po vymočení, a dokonce ho můžete nosit všude s sebou, když budete mít správné místo na uskladnění.

Mohlo by vás zajímat:  Eukalyptový olej zažene jarní chřipku i revmatické bolesti. Během koupele dopřeje opravdový relax

Většinou jsou toaletní papíry hrubé a nejsou vhodné pro citlivou pokožku. Pratelný papír si můžete ušít z různých druhů materiálů, které vám budou příjemné, stejně jako se to dělá s menstruačními vložkami nebo plenami. Pratelné jsou dnes i odličovací tampony nebo vložky do podprsenky.

Zdroj obrázku: Freepik

Netradiční výrobek, který je kdykoliv po ruce

Dříve se na toaletní papír stály fronty, protože nikde nebyl. Dnes je ho sice spoustu, ale většinou stojí velké peníze. Lidé jsou chytří a hledají řešení, které by jim ušetřilo nemalou položku v rozpočtu. Celulóza je v dnešní době velmi drahá, a tím pádem se zdražují výrobky, které ji obsahují. Ekologická řešení jsou jednou z věcí, které mnoho domácnosti zajímá, a to nejen z hlediska hygieny.

Mohlo by vás zajímat:  Každý den ho máme v ruce, přitom zapomínáme na jednu důležitou věc

Umíte si představit, že byste se otírali po vymočení papírem, který lze vhodit do pračky a znovu použít? Možná je to píseň budoucnosti, protože lidé už se nepozastavují skoro nad ničím. Vrací se také používání látkových plen u malých miminek, takže pratelný toaletní papír už je jen třešnička na dortu. Jedna taková sada papíru pak může sloužit několik let, pokud budete dodržovat zásady správného praní a sušení.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper
Přidat na Seznam.cz