Slupky z ovoce a zeleniny je chyba vyhodit. Rozzáří domov, potěší rostliny a vyženou škůdce

Slupky z ovoce a zeleniny je chyba vyhodit. Rozzáří domov, potěší rostliny a vyženou škůdce

Zeleninové a ovocné slupky nemusí okamžitě přistát v koši. Můžete je použít při čištění domácnosti nebo při likvidaci mravenců. Například banánovou slupkou můžete leštit boty nebo ji použít jako hnojivo pro orchideje. Jak používat ovocné a zeleninové slupky v domácnosti? Pojďte se na to s námi podívat.

Banánová slupka

Banánovou slupku můžete použít například k leštění obuvi! Tato metoda bude dobře fungovat pro kůži nebo materiál podobný kůži. Jediné, co musíte udělat, je otřít celý povrch boty vnitřní částí banánové slupky. Po pěti minutách boty umyjte vodou a očistěte čistým hadříkem, abyste se zbavili zbývajících kousků banánové slupky. Věnujte pozornost zákoutím, jako jsou krajní otvory nebo švy.

Mohlo by vás zajímat:  V každé koupelně najdeme dokonalý čisticí prostředek, který rozzáří celý domov

Bramborové slupky

Neházejte bramborové slupky do koše, ale použijte je k leštění zrcadla nebo měděných předmětů. Jediné, co musíte udělat, je nakrájet slupky na menší kousky a promíchat. Vytvoří se čisticí kaše, dejte ji do misky a přidejte několik kapek citronové šťávy. Namočte vlhký bavlněný hadřík do čisticího prostředku a umyjte znečištěné zrcadlo, příbory nebo jiné předměty. Pak je otřete do sucha papírovými utěrkami a máte hotovo!

Zdroj obrázku: Freepik

Vymačkaný citron

Vymačkaný citron je skvělý pro mytí nábytku. Nalijte několik kapek esenciálního oleje do půlky vymačkaného citronu a umyjte celý povrch nábytku. Poté bavlněným hadříkem otřete umyté povrchy do sucha a máte hotovo. Citron nejen hezky voní, ale také rozzáří umyté předměty. S jeho pomocí můžete leštit příbory nebo kuchyňské náčiní.

Mohlo by vás zajímat:  Ne každý používá myčku správně. Díky triku s utěrkou bude nádobí vždy perfektně suché

Slupky od okurek

Nic nebude pronásledovat mravence tolik jako okurkové slupky. Jejich intenzivní vůně způsobuje, že nezvaní hosté v panice prchají. Je to látkou zvanou cucurbitacin. Tato látka má za následek, že tento hmyz ztrácí čich a má problémy s komunikací. Jediné, co musíte udělat, je rozložit slupky na místě, kde žijí mravenci, a nechat je dva dny působit. Po uplynutí této doby je vyhoďte do koše.

Cibulové slupky

Cibulové slupky jsou skvělým hnojivem pro rostliny. Díky tomu rostliny porostou bujněji a listy budou intenzivně zelené. Stačí, když dáte slupky ze dvou cibulí do malé misky a zalijete vodou. Nechte je povařit pět minut. Vývar stačí nechat odstát hodinu a poté můžete směs aplikovat na rostliny jednou týdně.

Zdroj: https://www.tomsofmaine.com/good-matters/healthy-feeling/7-uses-for-vegetable-and-fruit-peel-leftovers
Přidat na Seznam.cz