Slupku z mandarinky je hřích vyhodit. Sladký sirup posílí imunitu, tinktura příjemně zahřeje

Slupku z mandarinky je hřích vyhodit. Sladký sirup posílí imunitu, tinktura příjemně zahřeje

Slupka z mandarinky nejčastěji končí v koši. Má ale skryté vlastnosti, o kterých mnoho lidí neví. Slupka z mandarinky pomáhá při úklidu i péči o tělo. Mimo jiné pomáhá i při léčbě drobných infekcí. Mandarinka podporuje imunitní systém, protože má vysoký obsah vitamínů A a C. Slupka z mandarinky chrání rostliny před kočkami. Slupky se dají využít na přípravu svařeného vína, kompotů, marinád a dalších pokrmů.

Slupka jako velký pomocník

Slupky z mandarinky jsou velkým pomocníkem při vaření, úklidu i údržbě zahrady. Před jakýmkoli použitím je důležité slupky důkladně očistit od chemikálií. Ve slupce se nachází látka nobiletin. Tato látka předchází mnoha onemocněním, například obezitě, ateroskleróze a cukrovce druhého typu.

Mohlo by vás zajímat:  Krok za krokem, jak bezpečně a efektivně vyčistit radiátor

Vynikající mandarinkový sirup

Zima je obdobím chřipkové sezóny, proto je důležité podporovat imunitní systém, aby se nám nachlazení vyhnulo obloukem. A to je důvod, proč si vyrobit šťávu ze slupek mandarinky. Pečlivě umytou kůru nastrouháme na struhadle, zasypeme cukrem a necháme několik dní odležet. Zhruba po 2–3 dnech slupka pustí šťávu. Šťávu stačí přelít do sklenice a denně užívat jednu čajovou lžičku.

Zdroj obrázku: Freepik

Tinktura na zahřátí

Tinktura je sladká šťáva, která skvěle ochutí čaj díky své vůni a chuti.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťte lesk a zářivou čistotu své koupelně. Všechny usazeniny a nečistoty mají efektivní řešení

Ingredience:

  • 100 g sušené mandarinkové kůry,
  • 400 g cukru,
  • 500 ml vody,
  • 1 litr rektifikovaného lihu.

Sušené slupky od mandarinky zalijte alkoholem a pevně uzavřete. Směs nechte tři dny na teplém místě. Potom připravte směs vody a cukru, kterou přiveďte k varu. Do této směsi nalijte mandarinkovou pálenku. Po dvou týdnech obsah přefiltrujte a přeceďte. Tinkturu je potřeba uchovávat na chladném místě.

Slupky z mandarinek jsou skvělé pro suchá chodidla

Mandarinkové slupky mohou pomoci, pokud máte na chodidlech suchou kůži. Stačí si 2× denně potřít postižené místo a máte vyhráno. Tuto proceduru je potřeba opakovat alespoň týden.

Zdroj: https://unyucky.com/recipes-2/recipes/6-uses-mandarin-peel/
Přidat na Seznam.cz