Bobkový list prostoupí celý domov příjemnou vůní, která odežene všechno negativní pryč

Bobkový list prostoupí celý domov příjemnou vůní, která odežene všechno negativní pryč

K zimě neodmyslitelně patří deka, teplý nápoj a svíčky. Aby byla atmosféra kompletní, chtělo by to i příjemnou vůni, která se bude linout celým bytem. Vůni nám do bytu může přinést vonná svíčka, tyčinky anebo difuzér. Proč nevyužít levnější a ekologický produkt, který se ukrývá v naší kuchyni? Mluvíme o bobkovém listu. Ten vnese do naší domácnosti tu správnou atmosféru.

Vůně v domácnosti

Vůně by měla být příjemná, ale mnohdy skrývá i vzpomínky. Díky vůni si vybavíme příjemné chvilky strávené s našimi blízkými. Na trhu najdeme nepřeberné množství vůní. Ať už je to mořský vánek, nebo vůně květin. Při nachlazení je velice oblíbený eukalyptus, který uvolňuje ucpaný nos. V obchodech se prodávají především syntetické vůně.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s plísní nadobro. Nemilosrdně se jí zbavte a zabraňte jejímu návratu
Zdroj obrázku: Freepik

Nečekané vlastnosti bobkového listu

Bobkový list nejčastěji řadíme do kuchyně. Mnoho pokrmů bychom si bez něj nedokázali ani představit. Vlastnosti bobkového listu sahají mnohem dál než pouze do kulinářského světa. Bobkové listy se používají v lidové medicíně pro odstranění toxinů z těla. Dá se použít i jako osvěžovač vzduchu a navíc vám do domácnosti vnese příjemnou vůni. Použití je velmi jednoduché. Stačí položit pár kousků bobkového listu na teplý radiátor a za několik minut ucítíte příjemnou vůni. Čím déle listy na teplém radiátoru necháte, tím více intenzivní jejich vůně bude. Pokud se vám tato vůně zalíbí, stačí každých pár dní listy na radiátoru vyměnit.

Mohlo by vás zajímat:  Malé mušky ve dřezu zlikviduje horká voda a ocet

Lepší kvalita spánku

Bobkový list funguje jako neutralizátor nepříjemných pachů, které se mohou v našem domově objevit. V topné sezóně se takový osvěžovač vzduchu hodí nejvíce. Mimo jiné se vám díky vůni bobkových listů zlepší nálada. Pomáhá bojovat se stresovými situacemi a uklidňuje nervy. Bobkový list má pozitivní vliv i na kvalitu spánku. Pokud si pár listů dáte na radiátor do ložnice, usnete během okamžiku.

Zdroj: https://gardenerknowhow.com/if-youre-not-putting-bay-leaves-on-your-radiators-this-winter-youre-missing-out-extra-health-benefits-of-bay-leaves
Přidat na Seznam.cz