Jak v obývacím pokoji dosáhnout uvolněného boho stylu?

Jak v obývacím pokoji dosáhnout uvolněného boho stylu?

Hodně lidí zbožňuje uvolněnou a klidnou atmosféru, kterou přináší do interiéru bohémský styl. Boho styl se stal v interiéru jedním z hlavních trendů, který volí mnoho Čechů. Všichni se po práci chceme vrátit do domova, který nás bude uklidňovat.

A díky tomuto trendu toho můžete velmi jednoduše dosáhnout. Navíc není vůbec drahé domov zařídit. Mezi základní prvky patří:

  • přírodní materiály,
  • neutrální barvy,
  • textilie,
  • přírodní osvětlení.

Klidná paleta barev je základ

Při zařizování boho interiéru vždy zvolte klidné barvy. Béžová, bílá, odstíny šedé, pastelové nebo zemité odstíny hnědé. Zvolte si jednu barvu a ostatní musíte ladit tak, aby šly příjemně dohromady. Žádné křiklavé barvy zde neočekávejte, protože by příliš rušily celkový vzhled místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Úklid za pár korun aneb Efektivní čističe na různé povrchy i nečistoty lze vyrobit z pár běžných věcí

Máte obývací pokoj spojený s pracovnou? Zvolte tlumené barvy také v této části. Otáčivé židle i pracovní stoly mohou být v neutrálních barvách a stůl z přírodního materiálu. Díky tomu nebude ani pracovní část pokoje vyčnívat a nádherně se zapojí do celkového designu.

Přírodní materiály budou hrát hlavní roli

Dřevo je základním typem materiálu, který by měl v interiéru dominovat. Nezáleží, jaký odstín zvolíte. Obývací stěny se skříní, konferenční stolek, komody i knihovny by spolu měly ladit. Dřevo ale není jediným materiálem, který využít v boho stylu.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky pomohou vyčistit troubu bez větší námahy

Dřevo, kůže, ratan, kámen nebo bambus jsou ideální možností. Vybírat z nich můžete nábytek i dekorace, např. macramé, květináče nebo úložné koše. Dekorace samozřejmě vybírejte tak, aby ladily s celým pokojem. Měly by být velmi jemné a přírodní. Živé rostliny nesmí chybět!

Vrstvy na každém kroku

Látka je dalším z přírodních materiálů, na který byste neměli zapomínat. Dekorativní polštáře, koberce i deky jsou skvělým doplňkem každého boho domova. Rustikální křesla můžete doplnit o polštář nebo měkkou deku. Bude se vám ihned lépe sedět a v obývacím pokoji to bude hned působit hřejivým dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory vyčistí skvrny a vrátí lesk příborům. Využití najdou i v kosmetice

Jak dosáhnout bohémské atmosféry?

Domov není o tom, kolik dekorací tam přinesete. Je hlavně o atmosféře, kterou dokážete vytvořit. V tomto případě byste měli vsadit na pohodlí, vrstvy textilií, živé rostliny, police plné knih a hořící svíčky. Měkké teplé světlo večer dodá ten správný pocit, který potřebujete pro odpočinek.

Nezapomínejte na upomínky z dovolených nebo důležitých životních okamžiků. I tyto drobné předměty mohou hodně změnit celý obývací pokoj. Může se jednat o koláž z pohlednic, mušle od moře nebo fotografie v krásném rámečku. Cokoli, co vám vykouzlí úsměv na tváři, jakmile to uvidíte!

Přidat na Seznam.cz