Zavěsit vůni do záchodové mísy lze efektivněji, než je běžný postup

Zavěsit vůni do záchodové mísy lze efektivněji, než je běžný postup

Toaleta je místo, kde jsou vůně a dezinfekční prostředky vskutku třeba. Rozhodně pak bude tato místnost působit příjemnějším dojmem. Jeden ze způsobů, jak takového výsledku docílit bez přebytečné námahy, je použití závěsné vůně do toalety, o které už jste někdy určitě slyšeli.

Komfort a hygiena na prvním místě

Možností, jak toaletu osvěžit, je mnoho. Kromě závěsných systémů v dnešní době existují i speciálně aplikované gely, které se na stěnu toalety zavěsí, a není tak potřeba zavěšování vůbec řešit. V tomto článku se ale budeme soustředit právě na klasické závěsné vůně. Tyto produkty se většinou skládají z plastového obalu s háčkem, který v sobě nese dezinfekční a vonný prostředek.

Mohlo by vás zajímat:  Nenápadní žrouti elektřiny: v pohotovostním režimu berou stále energii, pozor na tato zařízení
Zdroj obrázku: Freepik

Většina domácností vůni aplikuje nesprávným způsobem

Zásadní problém nastává hned potom, co vůni vytáhneme z obalu. Většina lidí totiž zvláštně smotaný háček rozdělá a produkt zavěsí za okraj záchodové mísy. Tak to ale správně není. A proč to tedy všichni děláme špatně? Důvodem je to, že nečteme návody, popřípadě firmy návod vůbec neposkytnou. K čemu bychom totiž potřebovali návod u tak jednoduchého mechanismu. Tento drobný nešvar ale může zapříčinit neefektní fungování této vychytávky. Voda jí pak může špatně procházet nebo může vůně úplně spadnout.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchá pravidla, která pomohou ušetřit peníze při používání myčky nádobí

Jak tedy vůni aplikovat správným způsobem?

Když se na návod podíváte, můžete si všimnout, že v prvé řadě s háčkem nemáte vůbec manipulovat. Při úpravě jeho tvaru byste ho totiž mohli jednoduše zlomit či by pak nemusel fungovat tak, jak má. Naopak máte nechat háček přesně tak, jak je. Dále už je potřeba pouze přistoupit k toaletě a háček zasunout pod okraj mísy. Měli byste pak cítit jemné kliknutí, které značí, že se háček v místě zafixoval. Když pak chcete vůni vyjmout, je potřeba trochu více zatáhnout a mechanismus se pustí. Poté už jen stačí vyměnit vůni za novou.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-9238285/Thousands-shocked-discovering-right-way-use-toilet-freshener.html
Přidat na Seznam.cz