Kukuricny Skrob1

Kukuřičný škrob leží zbytečně schovaný ve spíži. Spektrum jeho využití je opravdu bohaté

Kukuřičný škrob je zapomenutou ingrediencí, kterou si mnozí z nás koupili kvůli jednomu receptu a pak ji uložili zpátky do spíže. Ať už jste ho použili k zahuštění omáčky, nebo do koláčové náplně, věřte, že teď nastal čas oprášit krabici s kukuřičným škrobem. Ten totiž nabízí mnohem víc užití než jen v kuchyni. Je levný a můžete ho použít po celém domě. Zde se dozvíte několik nápadů, co s ním.

Svěží oblečení jako od profesionálů

Přemýšleli jste někdy, jak je možné, že oblečení z profesionální čistírny je vždy více svěží a hladké? Tím tajemstvím je právě škrob. Pokud chcete, aby vaše oblečení mělo i doma ten zvláštní nádech čistoty a svěžesti, vyrobte si svůj vlastní škrobový sprej. Přidejte 1 lžíci kukuřičného škrobu do 2 šálků studené vody, nalijte do lahvičky s rozprašovačem a protřepejte. Před žehlením tímto roztokem lehce postříkejte oblečení. Díky tomu bude hebké a voňavé jako od profesionálů.

Mohlo by vás zajímat:  Plísní zbaví domov dostatečné větrání a speciální prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Oživí staré knihy

Knihy, které uchováváme dlouhá léta, absorbují vlhkost z okolí a mohou být cítit poněkud zatuchle. Jestli se to týká i vašich oblíbených knih, například na chalupě, zkuste náš trik se škrobem. Kukuřičný škrob nasypejte na stránky knihy a nechte jeden den odpočívat. Následující den škrob z knihy odstraňte a listy utřete hadříkem z mikrovlákna. Škrob absorbuje vlhkost, pachy a ochrání knihy před plísní.

Odstraní skvrny i pachy

Pokud nemáte po ruce sodu bikarbonu, je kukuřičný škrob skvělou náhradou při odstraňování mastných skvrn na koberci nebo látkách. Stačí ho nasypat na skvrnu a nechat 15–20 minut působit. Škrob nasákne mastnotu a osvěží váš koberec. Jakmile mastnota zmizí, prášek vysajte a je hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Obtížný hmyz občas zavítá i do našich domovů. Vyzrajte na něj přírodní cestou
Zdroj obrázku: Freepik

Stejně jako při odstraňování skvrn je kukuřičný škrob skvělým pomocníkem i při odstraňování pachů (např. z bot). Nasypte trochu škrobu do svých oblíbených bot a nechte působit přes noc. Můžete také přidat několik kapek éterického oleje a trochu škrobu do igelitového sáčku a pořádně protřepat. Poté nasypte ovoněný škrob do bot. Ty budou krásně svěží a voňavé.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cornstarch-uses
Přidat na Seznam.cz