Skvrny od ovoce potrápí i nejzkušenější hospodyně. Všechny lze ale jednoduše vyčistit

Skvrny od ovoce potrápí i nejzkušenější hospodyně. Všechny lze ale jednoduše vyčistit

Jestli jste si obarvili své oblíbené kousky oblečení, nemusíte se bát toho, že skvrnu nedostanete dolů. I když jsou například skvrny od ovoce velmi těžko odstranitelné, i na ně existují způsoby, jak je nechat zmizet. Borůvky, černý rybíz nebo červená řepa jsou potraviny, které snadno zabarví nejen oděv, ale také naši pokožku.

Záleží na ovoci, které skvrnu způsobilo

Na borůvkové skvrny funguje kyselina citronová. Nalijte si vlažnou vodu do misky, přidejte celé balení kyseliny a do této směsi ponořte špinavé prádlo. Nechte působit asi hodinu, a pokud skvrna nezmizí, nechte ještě oblečení ve směsi dalších několik hodin. Nakonec jako obvykle vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Citron vylepší každý den i náš spánek díky jedinečným účinkům, které nabízí

Na skvrny od jahod stačí vroucí voda. Tu nalijte na čerstvou skvrnu, a pokud po vodě zůstane flek žlutý, omyjte ji šedým mýdlem. Jestli už je skvrna staršího data, namočte oblečení minimálně na půl hodiny do horkého octa a poté vyperte. Skvrny od třešně odstraníte tak, že dáte obarvený kousek na kousek fólie a na skvrnu nalijete sražené mléko. Pokud je skvrna suchá, seškrábněte ji a nalijte také kyselé mléko. Trvat ale může i dva dny, než skvrna úplně zmizí. Jako poslední krok oblečení vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Skvrny na oblečení odstraníte pomocí jedlé sody nebo octa

Skvrny na oblečení nás doprovázejí každý den. Pokud máte malé děti, tak určitě víte, že ty jsou nejvíce špinavé. Na skvrny od mrkve nebo jablečné přesnídávky pomůže například žlučové mýdlo, které je mezi matkami velmi populární. Je jednička na odstraňování skvrn od každé potraviny.

Použít ale můžete také jedlou sodu, ocet nebo již zmiňovanou kyselinu citronovou. Při odstraňování skvrn je důležité dodržovat postup. Dobré je mít kvalitní prací prášek nebo gel, který si poradí se skvrnami, na které budou naše domácí techniky krátké. Ty nejlepší mohou odstranit skvrnu i bez předchozího namáčení nebo předpírání.

Zdroj: https://www.fatherly.com/gear/stain-resistant-shirts/
Přidat na Seznam.cz