Nečekaná návštěva za dveřmi vás už nerozhází. Během tří minut schováte i ten největší nepořádek

Nečekaná návštěva za dveřmi vás už nerozhází. Během tří minut schováte i ten největší nepořádek

Návštěva je na cestě a vy nemáte doma uklizeno? Možná si myslíte, že to není možné, ale úklid domácnosti zvládnete za 3 minuty! Dnes se podíváme na to, jak můžete svůj domov uklidit během chvilky a připravit se na nečekanou návštěvu. Díky pár jednoduchým trikům si budou všichni myslet, že máte doma neustále čisto, i když to u vás ještě před pěti minutami vypadalo jako po výbuchu.

Co budete potřebovat?

V první řadě si připravte koš na prádlo, utěrky, papírové ručníky, čistič ve spreji, bělidlo, osvěžovač vzduchu podle svého výběru a čerstvé citrony. Popadněte koš na prádlo a běhejte s ním po bytě. Naházejte na do něj vše, co by nemělo být vidět. Koš postavte do koupelny, zavřete jej nebo něčím přikryjte a poté zavřete dveře do koupelny.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě čistý dřez je vizitkou kuchyně. Citron a ocet se vypořádají i s vodním kamenem

Čerstvý vzduch je polovinou úspěchu

Výzkumy dokázaly, že čerstvý vzduch a jasné světlo působí dojmem čistoty i ve špinavé místnosti. Otevřete proto okna ve všechny místnostech. Poté vezměte čisticí hadřík a rychle s ním přejeďte po plochách, které jsou nejvíce vidět (stůl, poličky a televize). Snadno, rychle a bez úsilí odstraníte prach pomocí čisticího prostředku s antistatickými vlastnostmi.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistěte koupelnu a ukliďte kuchyň

Předpokládejte, že vaši hosté půjdou během návštěvy na toaletu a do koupelny. Koupelnu přitom můžete vyčistit rychle čističem ve spreji a papírovými ručníky. Umyjte umyvadlo a záchod. Nalijte trochu bělidla do záchodové mísy. Všechny nepotřebné předměty, které se vám v koupelně obvykle povalují, naskládejte do vany a zatáhněte závěs.

Mohlo by vás zajímat:  Toaletu zbaví skvrn a vodního kamene bělidlo, jedlá soda nebo ocet

Nakonec ukliďte kuchyň. Rychle zaběhněte do kuchyně a špinavé nádobí hoďte do dřezu. Zbytky nečistot naskládejte do skříní a zásuvek. Čistým hadříkem otřete kuchyňskou pracovní desku, sporák, troubu a mikrovlnnou troubu. Do ostatních místností zavřete dveře. Díky tomu vytvoříte dojem, že je celý byt nebo dům dokonale uklizený, aniž byste museli skutečně uklízet.

Zdroj: https://www.cleanlink.com/news/article/Seven-Tips-for-Making-Housekeepers-More-Productive--13548
Přidat na Seznam.cz