Skvrny2

Skvrny od kávy jsou tvrdohlavé, naštěstí existují účinné a levné prostředky, které je odstraní

Káva je velice oblíbený nápoj, ale když se rozlije, může vzniknout problém. Skvrny od kávy jsou totiž extrémně odolné a zřídkakdy se vyperou v pračce. Budete si proto muset trochu pomoci. Naštěstí existuje tolik způsobů, které jsou levné, a přitom velmi účinné. Až příště něco polijete kávou, budete připraveni!

První pomoc

Zakročte ihned poté, co skvrna vznikne. Nemáte-li jinou možnost, použijte pouze vodu. V první řadě je zapotřebí nejprve na skvrnu přiložit papírové ubrousky, abyste odsáli přebytečnou kapalinu. Znečištěnou látku otočte naruby a opláchněte studenou vodou a proud nasměrujte přímo na skvrnu. Po příjezdu domů použijte vhodné čisticí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné bakterie žijí úplně všude a doma si lebedí hlavně tam, kde bychom je nečekali
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Ocet je vhodným pomocníkem, kterého byste měli mít připraveného nejen pro použití při vaření. Smíchejte jednu lžičku octa s litrem vody. Do této směsi namočte houbu a přidržte ji na skvrně. Po nějaké chvíli vyperte, jak jste zvyklí.

Pasta z octa

Pokud je místo na něčem svislém, kde by tekutina nebo houbička nedržela, můžete si vyrobit octovou pastu. Smíchejte ocet s pracím práškem v takovém poměru, aby vznikla hustá pasta. Tu namažte na znečištěnou část (například svislou část pohovky) a nechte 5 minut působit. Poté vyperte nebo vydrhněte klasickým způsobem, jak danou věc obvykle čistíte. Možná bude potřeba postup opakovat.

Mohlo by vás zajímat:  Slunný balkon je ideální pro pěstování jahod
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Také jedlá soda je užitečným pomocníkem v domácnosti. Nasypte ji na vlhký hadřík a naneste na kávovou skvrnu. Nechte krátce působit a poté vydrhněte. Omyjte vodou nebo vyperte obvyklým způsobem. Stejný postup uplatníte také při odstranění skvrn od čaje.

Žloutek z vejce

Zní to velmi neobvykle a málokdo tomu věří, ale pomoci může také vaječný žloutek. Stačí, když jej rozšleháte s několika kapkami alkoholu a teplou vodou. Pomocí houbičky nebo měkkého hadříku naneste směs na špinavou látku, nechte ji několik minut působit a poté opláchněte studenou vodou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-coffee-stains-from-clothing-1901014
Přidat na Seznam.cz