Dvě věci z kuchyně by měly mít hospodyňky při ruce i v koupelně. Úklid s nimi bude hračka

Dvě věci z kuchyně by měly mít hospodyňky při ruce i v koupelně. Úklid s nimi bude hračka

Sprchový kout používáme denně, což se samozřejmě podepíše na jeho čistotě. Pokud má stále vypadat jako nový, je třeba pravidelný úklid. Ne vždy jsou ale čističe z obchodů a reklam tím, co nejlépe pomůže. Mnohdy stačí sáhnout po věcech, které máme doma, ale používáme je k něčemu jinému. Pokud víte jak na to, není to nic složitého, drahého ani náročného a nestrávíte tím celý den. Vyčistíte snadno všechny části sprchového koutu.

Použijte tabletu do myčky

První, co musíte udělat, je vzít gumu na skvrny, rozbalit tabletu do myčky a obkreslit ji na gumu. Dalším bodem onoho kouzla je v gumě vydlabat díru. Ta by měla být tak akorát. To znamená, že se do ní musí vejít tableta do myčky, ale zase nesmí být příliš hluboká, abyste v ní tabletu úplně neutopili. Dříve, než tabletu do myčky umístíte do gumy, nezapomeňte gumu namočit. Na sucho byste opravdu neuspěli. Teď už stačí jen umýt závěs, sprchový kout i vanu a opláchnout čistou vodou. Čistit budete stejně, jako kdybyste v ruce měli mokrý hadr s čistícím prostředkem. Jenže až spláchnete sprchou tabletu do myčky, bude se vaše koupelna perfektně blýskat.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od rzi v koupelně vzniknou snadno, stejně rychle ale mohou zmizet
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušejte lihový ocet

Lihový ocet je nejlepším pomocníkem proti vodnímu kameni, který se ve sprše hromadí. Zřeďte ocet půl na půl s teplou vodou. Potom namočte hadřík nebo houbičku do roztoku a sprchový kout umyjte jako jakýmkoli jiným mycím prostředkem. Vyčistěte stěny sprchy, kabinu, ale i dlaždičky uvnitř. Potom přetřete vámi čištěná místa ještě jednou hadříkem nebo houbičkou s obyčejnou vodou. Nakonec pomocí sprchy důkladně opláchněte. Pokud jsou skvrny moc zažrané a nechtějí pustit, ohřejte roztok z vody a octa na plotně v hrnci. Pokud jsou nečistoty způsobené vodním kamenem velmi silně přichycené a nejdou sundat pouhým octem, pomůže vám přidat k němu ještě jedlou sodu. Smíchejte dva šálky octa s třetinou šálku jedlé sody. Ideální je nechat směs působit celou noc.

Zdroj: https://www.realhomes.com/news/put-dishwasher-tablet-in-shower-hack
Přidat na Seznam.cz